Strzeliński szpital ponownie był głównym tematem dyskusji podczas ostatniej sesji rady powiatu. Zapowiedziano też zwolnienia personelu, który przebywa na chorobowym. Radni wrócili również do sprawy przekształcenia placówki w szpital covidowy.

Pandemia wymusiła zmiany organizacji pracy w samorządach. W związku z tym ostatnia sesja Rady Powiatu Strzelińskiego, która odbyła się na początku listopada, została przeprowadzona w trybie zdalnym.
Rozpoczęła ją przewodnicząca rady Magdalena Krupa. Obrady trwały około 8 godzin. Wpływ na to miała niewątpliwie podejmowana tematyka, bowiem sprawy szpitala od dawna elektryzują radnych i lokalną społeczność. Dodatkowo samo procedowanie w trybie zdalnym było wydłużone, chociażby ze względu na konieczność imiennych głosowań.
Na początku radni wysłuchali wystąpienia syndyka masy upadłościowej Strzelińskiego Centrum Medycznego, mecenasa Pawła Miłka. Mówił, że spodziewa się, iż rozstrzygnięcie przetargu na sprzedaż przedsiębiorstwa ma nastąpić jeszcze w listopadzie, a samo podpisanie umowy przewidywane byłoby na przełomie listopada i grudnia. W swojej długiej wypowiedzi poruszył wiele aspektów, w tym m. in. sprawy związane z pracownikami. - Są przypadki w zakresie lekarzy i pielęgniarek, w których będę musiał skorzystać ze swoich uprawnień jako syndyk i pomimo iż są na zwolnieniach lekarskich, złożyć im wypowiedzenia. Nie chcę oceniać zasadności zwolnień lekarskich, ale potrzebujemy miejsc pracy dla osób, które chcą pracować, i zapłacić godziwe wynagrodzenie - informował syndyk.

Tekst ukazał się w 46 (1035) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

Vivus Permalink2 0 Vivus
RE: Kto nie chce pracować w strzelińskim szpitalu?
Trochę późno myśleć o tym kto owinien pracować w strzelińskim szpitalu. O tym kto, a raczej kto nie powinien tam pracować trzeba było myśleć jak był on własnością samorządu. Dzisiaj to inni bęą decydować o budynku bo nie koniecznie o szpitalu. Obecny właściciel może zrobić tu nawet magazyny czy obiekt gospodarczy a przejmując kontrakt działalność medyczną przenieść do Wrocławia
2021-01-06 13:27 Cytować Zgłoś administratorowi
. Permalink1 +2 .
RE: Kto nie chce pracować w strzelińskim szpitalu?
Kto jest na tych zwolnieniach? Pracownicy z Covid 19?
2020-12-05 13:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.