Pracownicy SCM usłyszeli, że „Borowska” zdecydowała się na konsolidację. Foto: Starostwo Powiatowe w Strzelinie
Dobiega końca ostatni etap likwidacji SCM sp. z o.o. Lobbing powiatowych samorządowców przyniósł oczekiwany efekt. Jako pierwsi dowiedzieli się o tym pracownicy szpitala.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że nie ma formalnych przeszkód, żeby doszło do konsolidacji strzelińskiego szpitala z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu, dla kadry medycznej i innych pracowników SCM sp. z o.o. (w upadłości). - Zdajemy sobie sprawę z tego, że po ogłoszeniu upadłości spółki załoga naszego szpitala znalazła się w bardzo trudnej sytuacji – powiedziała starosta Anna Horodyska. - Dlatego od czerwca tego roku, czyli od zmiany zarządu powiatu i powierzenia mi obowiązków starosty, staramy się wspólnie z wicestarostą Aleksandrem Skorupskim rzetelnie informować o sytuacji szpitala. Przyznam, że każde spotkanie z kadrą medyczną i pracownikami obsługi traktowaliśmy bardzo poważnie. Nie ukrywaliśmy trudnej sytuacji finansowej i organizacyjnej SCM. Miałam satysfakcję, kiedy na ostatnim spotkaniu (24 listopada br.) mogłam wypowiadać się w optymistycznym tonie. Obecny na spotkaniu Paweł Miłek, syndyk masy upadłościowej SCM, potwierdził, że do jego biura wpłynęła oferta kupna SCM przez „Borowską”, że przyjął tę ofertę i zamierza do 1 stycznia 2021 roku sprzedać strzeliński szpital Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu (USK) we Wrocławiu (na ul. Borowskiej – red.) - potwierdziła nasza rozmówczyni.

Tekst ukazał się w 47 (1036) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także