Dobiega końca ostatni etap likwidacji SCM sp. z o.o. Lobbing powiatowych samorządowców przyniósł oczekiwany efekt. Jako pierwsi dowiedzieli się o tym pracownicy szpitala.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że nie ma formalnych przeszkód, żeby doszło do konsolidacji strzelińskiego szpitala z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu, dla kadry medycznej i innych pracowników SCM sp. z o.o. (w upadłości). - Zdajemy sobie sprawę z tego, że po ogłoszeniu upadłości spółki załoga naszego szpitala znalazła się w bardzo trudnej sytuacji – powiedziała starosta Anna Horodyska. - Dlatego od czerwca tego roku, czyli od zmiany zarządu powiatu i powierzenia mi obowiązków starosty, staramy się wspólnie z wicestarostą Aleksandrem Skorupskim rzetelnie informować o sytuacji szpitala. Przyznam, że każde spotkanie z kadrą medyczną i pracownikami obsługi traktowaliśmy bardzo poważnie. Nie ukrywaliśmy trudnej sytuacji finansowej i organizacyjnej SCM. Miałam satysfakcję, kiedy na ostatnim spotkaniu (24 listopada br.) mogłam wypowiadać się w optymistycznym tonie. Obecny na spotkaniu Paweł Miłek, syndyk masy upadłościowej SCM, potwierdził, że do jego biura wpłynęła oferta kupna SCM przez „Borowską”, że przyjął tę ofertę i zamierza do 1 stycznia 2021 roku sprzedać strzeliński szpital Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu (USK) we Wrocławiu (na ul. Borowskiej – red.) - potwierdziła nasza rozmówczyni.

Tekst ukazał się w 47 (1036) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.