Kilkanaście tysięcy złotych wsparcia pomogło przeprowadzić konieczny remont w Domu Dziecka w Ludowie Polskim. Dziś jest to część systemu zabezpieczenia dzieci przed zakażeniem wirusem. A jak będą wykorzystywane po wygaśnięciu epidemii?

- Staramy się, żeby pobyt dzieci w domach dziecka w naszym powiecie był dla nich jak najbardziej rodzinny – powiedziała starosta Anna Horodyska. Pandemia zmieniła codzienne życie wychowanków placówek opiekuńczo - wychowawczych. Stosowanie zasad bezpieczeństwa, czyli np. zachowanie dystansu społecznego, utrudniło kontakty dzieciom z najbliższymi, a dla dzieci przebywających w domach dziecka utrzymanie więzi rodzinnych jest szczególne ważne.
Dlatego Dom Dziecka w Ludowie Polskim wzbogacił się o dwa pomieszczenia. Z jednego będą korzystać wychowankowie, kiedy z odwiedzinami przyjdzie ktoś bliski. Drugie pomieszczenie zostało przygotowane na wypadek zakażenia dziecka COVID-19. - Jest to izolatka, do której będą trafiały dzieci z podejrzeniem zakażenia lub zakażeniem koronawirusem. Odizolowanie chorego dziecka jest bardzo ważne dla zdrowia pozostałych dzieci – wyjaśniła Agnieszka Tekiela dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych. Pokoje są nowocześnie umeblowane, każdy posiada...

Tekst ukazał się w 3 (1042) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

spajker. Permalink2 +2 spajker.
RE: Wyższy standard bezpieczeństwa
dom dziecka wzbogacił się o 2 pomieszczenia. w odbiorze uczestniczył starosta .
układ trzymający władzę wzbogacił się o setki hektarów w strzelinie , dziesiątki firm i setki pozwoleń na budowę. w odbiorze uczestniczył cyrkowiec i święty michał.
2021-02-05 15:20 Cytować Zgłoś administratorowi
A co może nie Permalink1 +1 A co może nie
RE: Wyższy standard bezpieczeństwa
Czasem mam wrażenie że polityka nie ma nic wspólnego z honorem, patriotyzmem i samodzielnym myśleniem.
Z drugiej strony skoro po takim czasie nie potraficie wyciągnąć wniosków chociażby ze statystyk umieralności....udając ślepych i głupich .. to
Wiem że takich nie udajecie.....,poprostu to jest polityka.
Wzrost liczby zgonów kosztem Judaszowych cebulionów
2021-02-05 12:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.