Komfort podczas snu jest zdecydowanie jedną z ważniejszych rzeczy, na które zwracamy uwagę. Nie ma co ukrywać, twardszy i głębszy sen to szansa na bycie wypoczętym następnego dnia. Nikt z nas nie chce być zaspanym, nie mieć energii do pracy czy nauki, jak również budzić się w nocy z powodu nieodpowiedniego podłoża. W ostatnich latach rynek materaców, poduszek ortopedycznych oraz kołder bardzo mocno się rozwinął i coraz częściej brane są pod uwagę opinie klientów. Trzeba jednak powiedzieć, że są osoby takie jak alergicy, którzy muszą mieć odpowiednio dopasowaną kołdrę i związku z tym postanowiliśmy sprawdzić czym powinna się charakteryzować dobra kołdra antyalergiczna.

Zadbaj o komfort swojego snu
Kupując jakikolwiek produkt oczekujemy, że będzie przede wszystkim dawać nam odpowiednią jakość i pozwoli na spokojne przespanie nocy. Dotyczy to szczególnie okresu letniego i zimowego, w którym to często budzimy się, bo jest nam albo zbyt ciepło, albo zbyt zimno. Oczywiście, nie jest to jedyny wyznacznik komfortowego snu, ponieważ są osoby mające problemy z kręgosłupem i korzystają ze specjalnie sprofilowanych materaców bądź poduszek ortopedycznych jak poduszka Visco.
Mogłoby się wydawać, że dobór kołdry nie ma większego znaczenia, jednak nieodpowiedni zakup może doprowadzić do nieprzespanych nocy, co znacznie wpływa na efektywność w środowisku, w którym przebywamy.

Wysoka jakość wykończenia kołdry
Przy każdym zakupie zwracamy uwagę na jakość. Wydając określone pieniądze oczekujemy w zamian, że będzie to produkt, który nie będzie tylko dawać nam spokojny sen i poczucie wypoczęcia, ale zakładamy, że będzie to produkt, który będzie nam służyć latami. Dobra kołdra antyalergiczna powinna charakteryzować się wysoką jakością wykończenia i przykładem takiego produktu jest kołdra antyalergiczna Roztoczowa PIÓREX, której materiał jest przepikowany w kratkę, co umożliwia równomierne rozłożenie wkładu i ogranicza jego przemieszczanie. Trzeba pamiętać, że zakup kołdry nie jest małym wydatkiem, więc warto wybrać taki produkt "na lata".

Poskromienie alergii
Okres pylenia nie jest (łagodnie mówiąc) przyjemny dla alergików, ponieważ powoduje to katar, kaszel, a nawet plamy na skórze. Warto zatem w przypadku kołdry antyalergicznej postawić na produkt realnie wpływający na walkę z alergią i pozwalający na przespanie nocy bez jakichkolwiek plam na skórze czy innych reakcji, które zaszkodzą w śnie. Przy zakupie takiej kołdry warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak:
w pełni naturalne składniki
• hipoalergiczne materiały nie powodujące powstawania bakterii i pleśni
W przypadku alergika dobrym rozwiązaniem będzie również wyposażenie się w dobrej jakości materac, który nie będzie przerywać snu i tego typu produkty znajdziesz w sklepach marki Hilding. Ten renomowany, międzynarodowy producent oferuje aż 15 lat gwarancji na swoje produkty. Zaopatrując się więc w asortyment marki Hilding, mamy pewność, że zakupione kołdry, poduszki czy materace będą naprawdę wysokiej jakości.

Łatwość dbania o zdrowie
Wspomnieliśmy w poprzednim punkcie o tym, że kołdra powinna być stworzona z materiałów nie powodujących powstawania bakterii i pleśni. Nie można zapominać o tym, że kołdrę trzeba regularnie wietrzyć, więc jeżeli dysponujemy kawałkiem podwórka czy terenu, na którym kołdra będzie mogła "odpocząć", to jest to jak najbardziej wskazane. Również tyczy się to prania kołdry - szczególnie polecamy pranie w temperaturze 60 stopni, co pozwoli na zabicie wszelkich roztoczy.

Kołdra przyjemna w dotyku
Wrażenia dotykowe to aspekt, który w porównaniu z poprzednimi czynnikami niewątpliwie jest mniej istotny niż poprzednie - dla naszego zdrowia jak i podjęcia decyzji. Jednak są osoby, które zwracają na to uwagę. Dobrej jakości kołdry są wyposażone np. we włókna kanalikowe charakteryzujące się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i są pokryte cienką warstwą silikonu, co sprawia, że lepiej przylega do ciała i jest przyjemniejsza w dotyku. Czasami jednak warto zaufać marce i nawet kiedy nie mamy możliwości osobistego sprawdzenia kołdry - gdy na przykład kupujemy ją przez Internet na sklepie Senna Materace - istnieje duża szansa, że będzie ona spełniać nasze wszystkie oczekiwania.