W dzisiejszym, 25 numerze Słowa, piszemy między innymi o aferze, jaka jest związana z opłatami za przejazd autostradą A-4. Okazuje się, że kierowcy, przez przypadek mogą paść ofiarą źle działającego systemu. Grożące kary są bardzo wysokie.
Kolejną sprawą, jaką opisujemy to wydarzenia w Kondratowicach. W tamtejszej radzie doszło do wydarzenia bez precedensu, czegoś, czego w naszym powiecie nie było od 20 lat. Również gminy Kondratowice dotyczy sprawa podejrzenia o korupcję i to referendalną. Co się wydarzyło? O tym piszemy na str. 2.
Wracamy do planów budowy w Strzelinie nowoczesnego parku handlowego. Jak będzie wyglądał. O tym można przeczytać na stronie 13. Kilka ważnych decyzji dotyczyło też burmistrz Strzelina Doroty Pawnuk. Co zrobili strzelińscy rajcy?
Ciekawą a zarazem tajemniczą sprawą są wydarzenia, które działy się w kopalni w Jegłowej, i bynajmniej nie dotyczą to jej działalności górniczej, a ustawionych tam krzyży.
Niestety, z ogromną siłą wrócił coroczny problem smrodu, jaki czuć od wielu dni w Strzelinie. W Miechowicach rusza pewna inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od wojny.

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.   
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.