W dzisiejszym, 28 numerze Słowa Regionu piszemy przede wszystkim o sytuacji w jednej ze strzelińskich przychodni. Pacjenci skarżą się, że muszą tam tygodniami czekać na wizytę u lekarza, a godzinami na… samo połączenie z przychodnią. Jak tłumaczą się przedstawiciele placówki?
Piszemy także o śmierdzącym problemie mieszkańców Wiązowa oraz o inwestycjach drogowych, które będą realizowane w tej gminie w najbliższym czasie. Jedna z nich mimo że dotyczy drogi powiatowej, to wsparcie od gminnego samorządu liczone jest w setkach tysięcy złotych.
Po wielu perturbacjach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelinie ma nowego dyrektora. Jednocześnie w Domu Dziecka powstał wakat. Kto teraz zarządza placówką? Rozstrzygnięcia personalne czekają też radnych z gminy Kondratowice, którzy muszą wybrać nowego przewodniczącego. Kogo wskażą na to stanowisko?
Sporo miejsca poświęcamy planom budowy nowej kotłowni w firmie Kessler w Przewornie. Inwestor przedstawił raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Co się w nim znajduje?
Piszemy także o miejscach parkingowych na strzelińskim rynku, o szansie przed którą stoi Muchowiec oraz o milionowym dofinansowaniu o które stara się gmina Strzelin. Co zostanie zrobione, jeżeli samorząd otrzyma pieniądze?

***

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu facebookowego. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +5 spajker.
dobry bayer nigdy nie jest zły
wideo.wp.pl/.../

w niemczech u herrenfolków wybuchła spalarnia odpadów bayer czyli w części składowej ig farben w auschwitz gdzie polacy palili żydami w piecu a niemcy nieskutecznie sie temu przeciwstawiali. . miało byc ekologicznie ale zapomnieli tematu śmieci przenieść do polski. szkoda było im na to kasy.
w przewornie nigdy nic nie wybuchnie a zapach spalanych chemikaliów zakryje zapach z cukrowni sudzucker.
koszty ekspertyzy ekspertów wliczy sie w koszty i przewornianie bedą wdychać spaliny zamiast powietrza.
przewornianie poczytają sobie później w gazecie że polska to źli ludzie, którzy truja czechów turowem a kopalnie węgla brunatnego na granicy z polską w okolicach cottbus tego nie robią. polacy poczytają sobie też o tym że jako część skłądowa UE mają zamknąć natychmiast kopalnie i elektrownie bo kara to milionów euro na dzień i poczytaja o tym że wróg UE czyli dziska i drapieżna rosja dostała sankcje czyli zakaz importu pomidorów z ue i zakaz wjazdu 10ciu rosjan na teren UE.
2021-07-27 18:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.