W najnowszym 39 numerze Słowa Regionu piszemy o kilku wydarzeniach, które w ubiegłym tygodniu wstrząsnęły Strzelinem. Zarówno wykopany pocisk i ewakuacja wielu mieszkańców, jak i śmiertelne potrącenie odbiły się szerokim echem opinii publicznej. W powiatowym tygodniku przeczytacie jeszcze o planach firmy, która niedaleko ujęć wodnych planuje zbudować wysypisko odpadów. Piszemy również o tym, że pod lupę urzędników brane są źródła naszego ogrzewania. Jak na spowiedzi musimy powiedzieć czym grzejemy. Jakie będą tego konsekwencje? O tym przeczytacie na str. 7. Ostro było na ostatniej sesji powiatu. Padło wiele pytań o kluczowe dla powiatu jednostki, ale nie zabrakło też spraw personalnych. Wracamy do aktu wandalizmu w Wiązowie i fatalnej bezczynności władzy, wobec jej skutków. Przeczytacie też o dwóch powiatowych inwestycjach, na których bardzo zależy również gminie Strzelin. Co z trzecią dawką szczepionki? Jak to wygląda w naszym powiecie? W numerze jest też sporo historii i wspomnienie o wyjątkowym nauczycielu i człowieku, który zapisał się pięknymi literami na kartach strzelińskiej edukacji.
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu Facebook. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.    
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.