Oba artykuły, które przeczytacie w najnowszym wydaniu Słowa, w sposób szczególny pokazują, że życie dla niektórych może być drogą przez mękę, a dla innych zakończyć się gwałtownie i dramatycznie. W innym miejscu opisujemy losy starszego pana, którego historia mogłaby być scenariuszem do filmu. Sporo miejsca poświęcamy pracy lokalnych władz. Relacjonujemy nie tylko różne obrady, ale także zaglądamy w teren, gdzie widać zarówno dobre, jak i niechlubne efekty ich pracy.
Ponadto przeczytacie o niepokojących skutkach, jakie po sobie pozostawiło zdalne nauczenie. Poznamy też, co lokalni politycy i społecznicy myślą na temat wyroku TSUE, który nakazał Polsce płacić codziennie karę ponad 2 mln zł. Jak już pisaliśmy, rusza budowa tanich mieszkań w Strzelinie. Ile za nie będą musieli zapłacić przyszli najemcy? Przeczytacie również czy Strzelinowi grozi kolejna powódź? Czy zabite zwierzęta musiały w rowie leżeć przez kilka dni i czy mieszkańcy Białego Kościoła doczekają się wymarzonego remontu. W Białym Kościele odbyła się też wyjątkowo miła uroczystość.

Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu Facebook. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.      

Komentarze   

Dr Quin Permalink2 0 Dr Quin
RE: Makabryczne znalezisko i śledztwo. Nieludzkie warunki i brak perspektyw...
Cytuję dam kredy:
Dlaczego Pan Arkadiusz nie kupi sobie mieszkania z prądem i ogrzewaniem lub wyremontuje tego co ma teraz?

Ja dziś przeczytałam cały artykuł i wiem dlaczego :-)
2021-10-20 12:31 Cytować Zgłoś administratorowi
dam kredy Permalink1 +4 dam kredy
Bez prądu
Dlaczego Pan Arkadiusz nie kupi sobie mieszkania z prądem i ogrzewaniem lub wyremontuje tego co ma teraz?
2021-10-19 22:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.