W ramach działań „Bezpieczne Ferie” policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie z pomocą Komisarza Lwa na terenie przedszkoli i szkół powiatu strzelińskiego przeprowadzili cykl spotkań profilaktycznych z dziećmi i młodzieżą. A wszystko po to, aby po zakończonych feriach cali i zdrowi wrócili do przedszkoli i szkół.
- Policjantka Zespołu ds. Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie mł. asp. Joanna Demska na okoliczność zbliżających się ferii zimowych przeprowadziła cykl spotkań, w trakcie których aktywny udział wziął Komisarz Lew - tłumaczy mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Niezmiennie o tej porze roku głównym tematem spotkań było bezpieczeństwo w trakcie zabaw na świeżym powietrzu.
Ponadto policjanta z Komisarze Lwem przestrzegali przez zabawami na skutych lodem zbiornikach wodnych, czy też przed zjeżdżaniem z górek, znajdujących się blisko ulic lub innych niebezpiecznych miejsc. Bardzo ważnym elementem spotkania było także przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe noszone przez dzieci i młodzież na wierzchnich ubraniach. Policjantka zwróciła także uwagę słuchaczom na bezpieczeństwo podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Przypomniała o tym, jak można bezpiecznie spędzać czas wolny i kiedy korzystać z numerów alarmowych.
- W tym miejscu należy stwierdzić, że wszyscy uczestnicy bardzo dobrze znali podstawowe zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas zimowego wypoczynku, ponadto doskonale znali numer alarmowe – podsumowuje asp. Łukasz Porębski.

Komentarze   

spajker. Permalink2 0 spajker.
RE: Bezpieczne ferie – cykl spotkań z Komisarzem Lwem
Cytuję cześ:
Na jednym zdjęciu wszyscy w maskach, na pozostałych już bez, skończcie z tym cyrkiem!!! :D

to nie jest cyrk ale przekonujące dzieci przedstawienie i skuteczne uczenie dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze. tego trzeba uczyć tak jak zasad pływania i zasad etycznych od najmłodszych lat. z maskami i bez masek. ty jako dziecko mocno zaniedbane niewydarzone niewykształcone i niewychowane masz rozliczne braki umysłowe i stąd twoja zazdrość.
2022-02-03 08:48 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 0 cześ
RE: Bezpieczne ferie – cykl spotkań z Komisarzem Lwem
Na jednym zdjęciu wszyscy w maskach, na pozostałych już bez, skończcie z tym cyrkiem!!! :D
2022-02-02 09:58 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.