Siedem godzin obrad i wiemy niewiele więcej niż przed nadzwyczajna sesją. Szpital, drogi i Magdalena Krupa, na te tematy dyskutowali radni.
Po fiasku zwołania nadzwyczajnej sesji w połowie czerwca opozycyjni radni podjęli próbę ponownie. Wniosek wpłynął do biura rady 17 czerwca br. a przewodnicząca rady wyznaczyła termin sesji na 23 czerwca, na godz. 11.00. O samym wniosku pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Słowa Regionu”. Przypomnijmy, że sześciu radnych uznało, że „radna Magdalena Krupa straciła nasze zaufanie jako Przewodnicząca Rady Powiatu Strzelinskiego ze względu na to, że niewłaściwie organizuje i prowadzi obrady Rady Powiatu”. Po czym doprecyzowali, że chodzi o: działanie wbrew woli radnych i nie uwzględniając ich wniosków, zwoływanie sesje Rady Powiatu w terminach i godzinach utrudniających i uniemożliwiających radnym powiatowym udział, że zwołuje sesje (…) niezgodnie z Ustawą o samorządzie powiatowym, art. 15.1, który zobowiązuje, aby do zawiadomienia o zwołaniu sesji dołączyć oprócz porządku obrad także projekty uchwał. Ponadto wnioskodawcy uznali że niedopuszczalne jest prowadzenie obrad, nie uwzględniając zapisów statutowych i dopuszczanie do procedowania uchwał bez ich odpowiedniego przygotowania przez radnych powiatowych.
Zarzuty poważne, a pod wnioskiem podpisali się radni: Marek Warcholiński, Piotr Rozenek, Zbigniew Michułka, Mariusz Michułka, Marek Czerwiński i Aleksander Ziółkowski.
Zaproponowany przez wnioskodawców porządek obrad zawierał, oprócz uchwały odwołującej Magdalenę Krupę z funkcji przewodniczącej rady, informacje o sytuacji w strzelińskim szpitalu i realizacji zadań drogowych w powiecie.
O sytuacji w USK lokalizacja Strzelin, czyli byłym SCM, regularnie informujemy na naszych łamach. Radni wnioskodawcy uznali, że informacji o prowadzonych rozmowach i podejmowanych krokach prawnych powinna na sesji udzielić starosta. Chcieli też mieć możliwość zadawania pytań i zabierania głosu w dyskusji...
Na ten temat pisaliśmy w 25 (1113) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

sdt Permalink1 +11 sdt
Jacy ludzie takie kompetencje.
Dzień dobry!
Szpital już sprzedany, może proszę zająć się drogami a raczej bezdrożami które są w tragicznym stanie, PZD więcej wydaje na pensje niż na remonty, tak może być tylko w Państwowej firmie, ludzie przecież płacą podatki. Ostatnim hitem jest zasypywanie dziur w drogach destruktem asfaltowym, genialne po kilku dniach wszystko na poboczu, nie wspomnę jakim są zagrożeniem te duże kawałki asfaltu z tłuczniem, jak przejeżdża ciężarówka to wszytko ,,fruwa". Tanio? ile kosztują pracownicy, paliwo i jaki jest efekt? Takiego dziadostwa do tej pory nie było, Państwo Radni Powiatowi, Pani Starosto nie widzicie tego co się dzieje? Wy też za to odpowiadacie, proszę podać się do dymisji jak nic nie możecie! nie każdy się nadaje do wszystkiego a ,,zawodowi dyrektorzy'' to fajnie się prezentują w komediach a w życiu realnym są żenujące. Zapraszam pana reportera w teren na drogi powiatowe i uwiecznienie kliku fotek do gazety może ktoś się w końcu obudzi w tym beznadziejnym powiecie. Uwaga do wyborców, co z tego że znajomi, rodzina... głosuje się na ludzi kompetentnych bo inaczej dalej będzie tak samo.
2022-07-05 14:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.