Dziś, 25 października, m.in. nad Polską, będzie można obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Zjawisko rozpocznie się o godz. 11.14, swą kulminację osiągnie o 12.23, a zakończy się około 13.30. W maksymalnej fazie księżyc zasłoni prawie połowę tarczy Słońca i zrobi się zauważalnie ciemniej.
Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych będziemy mogli podziwiać to zjawisko w całej Polsce, ale najlepsze warunki do oglądania zaćmienia będą mieli mieszkańcy Suwalszczyzny.
Odradza się prowadzenie obserwacji zaćmienia Słońca gołym okiem. Aby robić to bezpiecznie można oglądać je przez maskę spawalniczą, płytę CD lub odpowiednie okulary.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także