Starostwo otrzymało 50 tys. zł dotacji na zakup drona
Teraz nic się nie ukryje przed okiem kamery. Tam, gdzie nie można dojechać, dotrze bezzałogowiec. Groźna broń trafi do powiatu strzelińskiego.
Jeszcze w ubiegłym roku zarząd powiatu wystąpił do Geodety Województwa Dolnośląskiego z wnioskiem o przyznanie pomocy finansowej. Jednym z zadań Wydziału Nieruchomości i Ochrony Środowiska jest monitorowanie prac związanych z zagospodarowaniem i rekultywacją gruntów. - Wnioskowaliśmy o przyznanie dotacji w wysokości 60 tys. zł na zakup drona – poinformowała nas starosta Anna Horodyska. - Pod koniec kwietnia otrzymaliśmy odpowiedź na nasz wniosek. Powiat strzeliński otrzymał 50 tys zł z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Za tę kwotę zakupimy bezzałogowy statek powietrzny, czyli drona. W pakiecie jest jeszcze specjalistyczne oprogramowanie i szkolenie pracowników – wyjaśniła starosta.
Latający sprzęt, który trafi do starostwa, będzie wykorzystywany w kontrolowaniu działań podejmowanych przez osoby prywatne i firmy w zakresie ochrony środowiska i zarządzania nieruchomościami. - Jestem przekonana, że to nowoczesne urządzenie pomoże nam skuteczniej walczyć z nadużyciami i nieprawidłowościami, zwłaszcza w zakresie ochrony i rekultywacji gruntów rolnych w naszym powiecie – zadeklarowała starosta Horodyska.
Na ten temat pisaliśmy w 19 (1157) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Drżyjcie, ekologiczni przestępcy!
60 000 na zakup drona????? w media markt dron z kamerą kosztuje chyba 1 400 zeta/jak sie wydaje pieniądze publiczne to wodę mineralną do urzędu po 50 000 zeta za butelkę kupią. było z dotacji znaczy się tanio. no ale te dotacje to są moje pieniądze i pieniądze tego głupiego rozrzutnego urzędnika, który tak szasta wspólnymi pieniędzmi.poza tym to ja lubię seks w naturze nad rwącym strumieniem młynówki upraiwać. tak w ciszy. prywatnie. no i teraz moja prywatność się skończyła . czas na zasłonięcie okien firankami.
0
Gravatar
Antoni Kosiba
RE: Drżyjcie, ekologiczni przestępcy!
Może byłoby taniej i z pożytkiem lepszym kupić paralotnię i jakiś urzędnik z aparatem fotograficznym latałby nad powiatem i monitoriwał teren i robił zdjęcia ekologicznym przestępcom.
0
Gravatar
..
RE: Drżyjcie, ekologiczni przestępcy!
cry
0

Przeczytaj także