Tym razem inwestycje dotyczą trzech gmin. Wymiana nawierzchni to tylko niewielka część robót, jakie zostaną wykonane. Drogowcy pojawią się w gminie Borów, Kondratowice i Wiązów.
Trwają wprawdzie ostatnie uzgodnienia, ale możemy już powiedzieć, że podpisanie konkretnych umów to tylko formalność.
Pierwszy z przetargów dotyczy przebudowy trzech dróg. W gminie Wiązów będzie to odcinek drogi prowadzącej z siedziby gminy do Jędrzychowic oraz droga Wiązów – Gułów. Natomiast w gminie Borów przebudowana zostanie ul. Oławska w Borku Strzelińskim.
Zakres robót będzie szeroki i tak w Borku Strzelińskim będzie to: frezowanie istniejącej nawierzchni, ścinanie poboczy, wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni zjazdów, profilowanie rowów przydrożnych i wykonanie nowych przepustów. Wykonane zostaną również prace poprawiające bezpieczeństwo i estetykę drogi, czyli ustawione zostaną barierki ochronne, a skarpy rowów zostaną obsiane trawą. Położenie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego wymusi również regulację wpustów kanalizacji deszczowej oraz studzienek. Modernizację przejdzie odcinek ok 0,7 km drogi.
W gminie Wiązów modernizację przejdą dwa odcinki dróg powiatowych. W obu przypadkach zakres robot będzie podobny. Wymieńmy tylko te najważniejsze prace. Istniejąca podbudowa drogi zostanie wzmocniona lub przebudowana, powstaną nowe przepusty, a rowy zostaną odtworzone, wyprofilowane i oczyszczone. Na drodze w Jędrzychowicach położona zostanie nowa nawierzchnia. W sumie będzie to ponad 2 km drogi.

Drugi przetarg
Ten przetarg obejmował przebudowane dróg w gminach Kondratowice i Borów. W gminie Kondratowice będą to drogi łączące Białobrzezie z Pożarzycami oraz Karczyn z Podgajem.
Na ten temat pisaliśmy w 20 (1158) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

W&W. Permalink2 -1 W&W.
RE: Ruch (budowlany) na „powiatówkach”
Nie wiem dlaczego narzekają na nasze drogi mieszkańcy nasi niektórzy tylko na szczęście . Są kraje bardziej nieszczęście gdzie są w gorszym stanie drogi jak w Erytrei i tam ludzie nie narzekają tylko się cieszą .
2023-05-31 23:05 Cytować Zgłoś administratorowi
dst Permalink1 +3 dst
RE: Ruch (budowlany) na „powiatówkach”
Ten jak piszecie ruch jest bardziej propagandowy jak ludzi i maszyn na budowach. Toż członek zarządu lansowi i pijarowi poświęca swój zawodowy czas. Bez wątpienia w tej firmie zaklejenie jednej wyrwy w drodze czy pozamiatanie jednej ulicy to osiągnięcie epokowe. Coś, co inni właściciele dróg robią uważają za swój obowiązek w naszym powiecie traktowane jest jak niebywałe osiągnięcie opłacone nadludzkim wysiłkiem. I ta cała błazenada za publiczne pieniądze.
2023-05-31 18:52 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.