Kiedy Czytelnicy kontaktują się z naszą redakcją zawsze uruchamiamy wszystkie dostępne źródła informacji. Czasami wystarczy jeden, dwa telefony, jeden, dwa maile. W tym przypadku stanęliśmy przed przysłowiową ścianą.
Mieszkanka gminy Wiązów poprosiła nas o wyjaśnienie braku płatności za poniesione koszty. Pierwszym naszym ustaleniem było to, że podobny problem mają również mieszkańcy innych gmin. To znaczy, że problem tkwił „gdzieś wyżej”, nie w jednej konkretnej gminie. O ile zwykle jest tak, że instytucje na szczeblu województwa, czy kraju, niemal natychmiast otrzymujemy odpowiedź. Tym razem materia okazała się zawiła. Chodzi o projekt „Poprawa jakości powietrza poprzez modernizację systemów grzewczych w budynkach mieszkalnych w gminach powiatu oławskiego, strzelińskiego i średzkiego”. Już sama nazwa projektu może budzić obawy, że łatwo nie będzie. Po pierwsze dlatego, że w projekcie uczestniczy kilka powiatów i kilkanaście gmin. Po drugie dlatego, że jak to jest w takich projektach błąd w jednym wniosku może spowodować wstrzymanie wypłat dla pozostałych beneficjentów. Po trzecie wreszcie, że dysponent środków urzęduje we Wrocławiu. I po czwarte, że liderem, gminą odpowiedzialną za całość była gmina Domaniów w powiecie oławskim.
Z ostatnich informacji, do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że wypłaty ruszyły. Jest więc nadzieja, że „tryby administracji” ruszą i pieniądze dotrą do beneficjentów.


Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.