W ostatnim wydaniu „Słowa” informowaliśmy o szlachetnej akcji przedstawicieli społeczności miłośników whisky w walce z pandemią. Michał Płucisz z destylarni Wolf & Oak i Jarosław Buss, właściciel firmy Tudor House wystawili na aukcję dwie limitowane butelki whisky. Sprzedali je za 3333 zł. Pan Michał dołożył z własnej kieszeni drugie tyle i za ponad 6 tys. zł postanowił kupić maseczki i rękawiczki, które miały trafić do Urzędu Gminy w Przewornie.
Panowie obiecali i słowa dotrzymali. Z małym poślizgiem, bo nie w poniedziałek, ale w środę i to z przyczyn niezależnych od wspomnianych przedsiębiorców, Michał Płucisz przekazał na ręce wójta gminy Przeworno Andrzeja Łuczaka ponad 1500 maseczek wielokrotnego użytku. Uszyła je firma z Dzierżoniowa. Akcję pomógł zorganizować Marcin Śliwiński, lokalny przedsiębiorca z Przeworna. - Mieliśmy jeszcze dostarczyć do Urzędu Gminy w Przewornie jeszcze rękawiczki, ale dziś jest duży problem z ich zakupem - mówi Michał Płucisz. - Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda się nam je nabyć w rozsądnej cenie i przekazać do siedziby gminy.
- Bardzo dziękuję za to wsparcie panu Michałowi i panu Jarosławowi. Zapewniam, że otrzymane maseczki i rękawiczki otrzymają osoby, które najbardziej ich potrzebują - posumował Andrzej Łuczak.
Wójt zdecydował, że maseczki w pierwszej kolejności trafią do seniorów z gminy Przeworno i tak też się stało. Ich rozdysponowaniem zajęli się niezawodni w takich sytuacjach sołtysi.
Foto: UG Przeworno

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.