Od 1 lipca na akwenie w Przewornie otworzono bramy dla nurkujących. - Mimo włożonego ogromu prac, warunki odbiegają jeszcze od planowanego celu. Przygotowaliśmy tymczasowe stoły i parasole, a także zejście do wody schodami, a „Dom Weselny z Karnkowa” przygotował dla nas zaplecze gastronomiczne, z którego mogli korzystać nasi klienci. Wejście na ośrodek jest tylko dla osób posiadających uprawnienia nurkowe. Są instruktorami, którzy szkolą swoich kursantów. Pobyt jest całodniowy. Współpracujemy też ze szkołami, które posiadają u nas swoje bazy przygotowane również dla osób niepełnosprawnych. Placówki te prowadzą szkolenia wykwalifikowanych nurków, ale również tzw. intro, w którym wypożyczają sprzęt, przeprowadzają zajęcia teoretyczne i schodzą pod wodę „za rączkę”. Jest to wspaniały początek przygody w podwodnym świecie - informuje Anna Walczak, menedżer Projektu Kamieniołom.
W pierwszy weekend lipca ośrodek przyjął 50 nurków, którzy mogli wstępnie poznać akwen. Dzięki Projektowi Kamieniołom można zacząć przygodę w podwodnym świecie. Foto: Projekt Kamieniołom
- W piątek, 10 lipca, udało nam się zwodować basen. To niezwykle pomocny element w szkoleniach. Skupiamy się teraz na poprawieniu wizury (widoczności w nurkowaniu - red.), która jest dla nurków ogromnie ważna. Stawiamy też wiaty oraz stoły, aby nurek mógł wygodnie skonfigurować sprzęt oraz przygotować się do zejścia pod wodę - dodaje Anna Walczak.
Tekst ukazał się w 28 (1017) wydaniu "Słowa Regionu".

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.