Mimo że droga powiatowa Krzywina – Samborowiczki była naprawiana dosłownie kilka miesięcy wcześniej, to dziś wygląda już tak, jakby nic nie było tu robione. Zastrzeżenia do wykonanych prac i stanu drogi mają nie tylko kierowcy, ale także jedna z gminnych radnych.
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przeworno radna Zofia Świetlikowska zwróciła uwagę na zły stan drogi powiatowej Krzywina – Samborowiczki. Podkreślała, że nawierzchnia była naprawiana we wrześniu ubiegłego roku, ale już po tygodniu w tych samych miejscach pojawiły się wyrwy i nowe dziury. Na zarzuty radnej Świetlikowskiej odpowiedział obecny na posiedzeniu radny powiatowy Ludwik Hrycak. Wyjaśnił, że ubytki w nawierzchni zostały załatane tzw. paczerem, a zadanie wykonała firma zewnętrzna. Dodał, że prace te obejmuje gwarancja, więc o sytuacji poinformuje dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie.
Posiedzenie odbyło się 30 grudnia ubiegłego roku. Mija już więc prawie miesiąc, a do tej pory dziury w nawierzchni nie zostały załatane. – We wrześniu przez krótką chwilę ładnie to wyglądało, a teraz jest tak jak poprzednio – powiedziała nam radna Świetlikowska.
Tekst ukazał się w nr 4 (1092) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

DST Permalink7 0 DST
pseudo naprawy
Zgadza się, drogi stare maja w większości kiepska podbudowę, ale wystarczyło że u nas zebrali pobocze i woda nie zalega na skraju drogi i po załataniu pojawiły się dwie nieduże dziury, pozostała część po zaasfaltowaniu na razie się trzyma, problemem jest to że nie są wykonywane praktycznie żadne prace zabezpieczające, rowy zaorane (u nas na powiecie nic z tym procederem nie robią) woda na pół drogi tego nawet nowa nawierzchnia nie wytrzyma. Remontowany odcinek koło Białobrzezia wykonany też fachowo, kamień nasypany tylko na skrajni drogi, a pozostałe 2/3 drogi zalane asfaltem na to co było.
2022-02-07 15:01 Cytować Zgłoś administratorowi
Raptus Permalink6 +1 Raptus
RE: Załatali, a po tygodniu wyszły nowe dziury
Problemem dróg powiatowych jest brak nośności podbudowy lub całkowity brak podbudowy. Połowa tych dróg robiona jeszcze w latach 70 bazuje na nawierzchni "smołowej" a jako podbudowa występuje to co w międzyczasie w czynie społecznnym zostało nawiezione np gruz, żużel a przed wylaniem smołówki droge profilowali tłuczniem. Nie ma możliwości skutecznego załatania tych dziur, ponieważ istniejąca nawierzchnia jest zbyt cienka i za bardzo popękana, ta nowo zrobiona łata nie ma czego sie trzymac a zbyt mocno pracująca podbudowa doprowadza do spękań betonu asfaltowego. Przy tych warunkach gruntowych, które mamy w okolicy jedyną skuteczną metodą budowy dróg jest technologia oparta na stabilizacji gruntu. Powiat nie ma kasy nawet na łatanie dziur, ten "patcher", ktory tu zastosowano nadaje sie do spękań i niewielkich ubytków a nie do łatania takich lejów. Czekam aż tej oszczędności zaczną łatac dziury żużlem.
2022-02-07 14:28 Cytować Zgłoś administratorowi
sdt Permalink5 +3 sdt
tylko prokurator
Takie są standardy PZD, byle jak i niby taniej, może trzeba było aby wszyscy rozsądni ludzie się skrzyknęli i złożyli zawiadomienie do prokuratury za stwarzanie zagrożenia zdrowia i życia oraz nie wywiązywania się z obowiązków ustawowych. Jaki jest koszt utrzymania PZD wraz z dublerem kierownika, specjalistą od dróg a jakie są wydatki na pseudo naprawy? Ile dziur byłoby załatanych z pensji tych ,,fachowców''. PZD jest pod zarządem powiatu czyli starosta też odpowiada, zresztą kto ,,stworzył'' stanowisko specjalisty, który z nich jest ważniejszy, jeżeli kierownik sobie nie radzi to się go wymienia a nie zatrudnia kolejna osobę.
2022-02-07 11:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Sucha Permalink4 +2 Sucha
RE: Załatali, a po tygodniu wyszły nowe dziury
Cytuję MDJ:
Nie wiem dlaczego tak narzekacie na drogi. Jedźcie na Ukrainę i zobaczcie jak tam wyglądają drogi u nas nie jest źle przecież.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
2022-02-06 22:21 Cytować Zgłoś administratorowi
MDJ Permalink3 -3 MDJ
RE: Załatali, a po tygodniu wyszły nowe dziury
Nie wiem dlaczego tak narzekacie na drogi. Jedźcie na Ukrainę i zobaczcie jak tam wyglądają drogi u nas nie jest źle przecież.
2022-02-06 19:45 Cytować Zgłoś administratorowi
Streetpirates Permalink2 +4 Streetpirates
RE: Załatali, a po tygodniu wyszły nowe dziury
Pan zarządzający PZD pobiera za tą porządnie wykonaną pracę dużą kasę - teraz sam za darmo szpadlem powinien to naprawiać. Już dawno Prokuratura powinna przyjrzeć się działaniom PZD związanym z wydatkami w stosunku do stanu dróg i jakością ich naprawy w powiecie. Drogi są zagrożeniem dla ich użytkowników... ale jak wiadomo z wypowiedzi w mediach pana dyrektora winni są tylko kierowcy.
2022-02-06 15:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink1 -1 Cześ
RE: Załatali, a po tygodniu wyszły nowe dziury
Naprawia się tak żeby za chwilę znowu poprawiać i ponownie brać kasę, typowa metoda kleru, zbierać a nie zebrać :D
2022-02-06 13:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.