Niemożliwe stało się możliwe. W Przewornie doszło do porozumienia między wójtem a radnymi, choć o kompromisie ciężko mówić, bo to radni musieli zrezygnować ze swojego pomysłu.
W innym miejscu naszej gazety zdaliśmy relację z burzliwego posiedzenia komisji wspólnej Rady Gminy Przeworno. Po nim nastąpiła sesja, podczas której – najbardziej kontrowersyjna sprawa – rozwiązała się w najmniej oczekiwany sposób. Chodzi mianowicie o kwestię przekazania 405 tys. zł na remont dachu oraz modernizację pomieszczeń lekarskich i sanitariatów w Ośrodku Zdrowia w Przewornie, co znalazło się w złożonym przez wójta Andrzeja Łuczaka projekcie uchwały. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z nagrody w konkursie Rosnąca Odporność. Uchwałę budżetową tradycyjnie przedstawił skarbnik Zbigniew Szul. Autopoprawką wprowadzono zadanie: przebudowa drogi numer 141 z lampą oświetleniową w Strużynie za 100 tys. zł. Wśród zmian znalazło się m.in. zwiększenie o 140 tys. zł środków na przebudowę drogi w Samoborowiczkach oraz przekazanie 50 tys. zł na remont chodnika przy ulicy Szkolnej w Przewornie (zadanie realizowane w ramach funduszu sołeckiego).
Następnie przewodniczący Kamil Kamiński odniósł się do dyskusji na komisji. – Chcieliśmy, żeby Ośrodek Zdrowia wyremontować w przyszłym roku. Chcieliśmy przekazać te 550 tys. zł, które będzie nadwyżką budżetową w przyszłym roku, i dodatkowo chcieliśmy napisać wniosek (o dofinansowanie – red.) i właściwie wybudować ten ośrodek na nowo. Chcieliśmy wymienić dach, stolarkę okienną, zrobić fotowoltaikę, zrobić windę, zrobić ten cały socjal, wyremontować pomieszczenia ZUK-u, żeby to była inwestycja za 2 mln zł. Natomiast po rozmowach z panem wójtem i radnymi przyjmujemy to, że wyremontujemy dach i zobaczymy, co się dalej będzie działo, bo myślimy o mieszkańcach i chcielibyśmy, żeby w jak największym stopniu byli obsługiwani w Ośrodku Zdrowia w Przewornie – powiedział przewodniczący Kamiński. Odniósł się jeszcze do inwestycji, których wprowadzenie do budżetu zaproponowali radni podczas komisji. – Nie chcemy, żeby część zadań była rozpoczęta i niedokończona (…), natomiast wójt zadeklarował, że na następnej sesji usiądziemy do tych wszystkich zadań. Ja życzę, żeby było jak najlepiej – podkreślił Kamiński. Radni jednogłośnie opowiedzieli się za wprowadzeniem zmian w budżecie, które zostały zaproponowane przez wójta.
Na ten temat pisaliśmy w 36 (1124) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.