Inwestor chciał postawić domki letniskowe w Dobroszowie jeszcze w 2021 roku. Tak się jednak nie stało. Po kilkunastu miesiącach w urzędzie w Przewornie przygotowano dokumentację potrzebną do wydzierżawienia działki. Pojawia się jednak pytanie: dojdzie do budowy, czy ta inwestycja pozostanie w strefie marzeń i planów?
Ponad rok temu we wrześniu w świetlicy wiejskiej w Romanowie odbyło się spotkanie mieszkańców, wójta i pracowników gminy z inwestorem Arche S.A., zainteresowanym budową domków letniskowych w Dobroszowie. Miałyby one powstać na terenie byłego boiska w tej miejscowości. Przedstawiciel firmy, Arkadiusz Żywiołek, przybliżył wówczas założenia projektu. Na działce miałoby zostać ustawionych dwanaście ecoboxów – domków letniskowych wykonanych z kontenerów morskich. Co najważniejsze, podkreślił, że inwestycję chciałby zrealizować w ciągu najbliższych kilku miesięcy i zakończyć w 2021 roku, aby już wiosną (minioną – red.) móc przyjmować gości.
Od spotkania minęło kilka długich miesięcy, a domków letniskowych w Dobroszowie nadal nie ma. Zwróciliśmy się więc do urzędu w Przewornie z pytaniem, na jakim etapie znajdują się działania związane z tą inwestycją i czy inwestor podtrzymuje chęć budowy domków letniskowych w Dobroszowie. – Gmina Przeworno nadal planuje współpracę z firmą Arche S.A. – podkreślił wójt Andrzej Łuczak...
Na ten temat pisaliśmy w 42 (1130) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Domki letniskowe w Dobroszowie?
trzeba zrobić te domki. zapakuje się tam ukraińców. ukraińcy w domkach mają klimę za free, bez limitu ogrzewanie za free nez limitu a ich polscy sąsiedzi moga się schłodzić w stawach w białym a ogrzać ogniskiem zrobionym z butelek pet. ukraińcy męczą się w nowiutkim osrodku wypoczynkowym w białym a polacy radują się weekendem na rodos.
2022-11-09 01:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.