Do naszej redakcji zadzwonili mieszkańcy, zaniepokojeni pojawieniem się wielu ciężarówek przed Kopalnią Łupków Kwarcytowych w Jegłowej. - Samochody były załadowane czymś czarnym – relacjonowali. - Niektóre ciężarówki nie miały plandek i było widać coś, jakby popiół.
Informację tę potwierdziła policja. - 15 grudnia br. mieszkaniec poinformował nas, że na teren nieczynnej kopalni w Jegłowej wjeżdżają samochody ciężarowe i mogą wwozić tu odpady szkodliwe dla środowiska – wyjaśnia asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - W toku wykonywanych czynności, we wskazanym w zgłoszeniu miejscu, znajdowały się pojazdy ciężarowe, które na naczepach miały zmielony popiół z elektrociepłowni. Kierowcy mieli dokumentację potwierdzającą legalność posiadanego materiału.
Również 14 grudnia strzelińscy policjanci interweniowali pod kopalnią w Jegłowej, w odpowiedzi na podobne zgłoszenie. - W zgłoszonym miejscu znajdowały się pojazdy ciężarowe, które w naczepach posiadały załadowane kruszywo – informuje asp. Łukasz Porębski. - Jak ustalono, docelowo kruszywo ma zostać wykorzystane do utwardzania drogi dojazdowej na teren wskazanego zakładu. Ponadto kierowcy składów pojazdów mieli dokumentację potwierdzającą legalność posiadanego kruszywa – kończy oficer prasowy.
W sprawie zwożonego do kopalni materiału skontaktowaliśmy się z prezes kopalni, Aleksandrą Klepacz. Stwierdziła m.in., że „kopalnia nie przyjmuje żadnych odpadów” i „nie ma nic do ukrycia”.
Na ten temat pisaliśmy w 50 (1138) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

Komentarze   

Maniek Permalink3 +1 Maniek
Ciężarówki
Nadal wjeżdżają ciężarówki i jest ich coraz więcej
2023-02-09 14:21 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink2 +1 cześ
RE: Kontrole policyjne pod kopalnią w Jegłowej
U nas wszystko dzieje się za przyzwoleniem rządu więc zgłaszanie nic tu nie pomoże!!! Zresztą na jego czele stoi niejaki morawicki, niemiecki agent o pseudonimie student lub jakob !!!
2023-01-06 10:49 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 -1 spajker.
RE: Kontrole policyjne pod kopalnią w Jegłowej
polskie kindle na usłufach owczarka niemieciego. syf na ciężarókach był legalny czyli miał papiery. te rakiety które spadają na ukraine też mają papiery też maja certyfikat jakości. ja załaduję tira cegłami z rozbiórki wawelu i też będę miał paiery,
ta strzelińska policja nadaje się do warszawy. w warszaiw główny komendant wysadził główna komendę policji w powietrze. nielegalne posiadanie broni , idiota przy obsłudze. bin ladena w polsce nie treba a monenda główna policji w powietre wyleci. kim dzong un a w polsce nie trzeba a taki koleś robiący za komendanta głównego policji zrobi więcej niż ruskie wojsko a sam nawet z pracy nie wyleci tylko b edie musiał wyjaśnić że zamówił czekoladki a granatniki dosrał i że chciał odkręcić flaszę a okazało si żę to nie flaszka ale granatnik. inny komendant główny policji konus z wąsikiem jadł z ręki mafiozie z pralni pieniędzy w kraskowie i cba i cbśp nasyłał na ekonomicznych konkurentów swojego klienta. mały wąsaty konus o charakterze hitlera był szefem policji.
podoba mi sie robota strzelińśkiej policji.
poligloci. jak mieli przemówić do przema to przemówli do niego językiem dla niego zrozumiałym. języiem agresji . w nagrodę zamiast dyplomów dostali postępowania duscuplinarne i postępowania karne za to że dobrze zrobili swoja robotę pacyfikując agresywnego tyoa z poczuciem bezkarniści.
jak będą wybory na szefa lgp to jak głosuje 20ma palcami na strzeliniaka w miejsce głupiego łysola , który narobił szkód więcej niż bin laden a który za wysadzenie w powietre komendy głównej policji nawet z pracy nie wyleciał. pozdrowienia dla wąsatego psa z kraskowa i dla austriackiego dawcy alkoholu dla psa.
2023-01-05 16:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.