ZNAJDŹ NA STRONIE

- Serwis warto zrobić samodzielnie - mówi Jakub Olszówka z Miechowic Oławskich
Jak przygotować rowery MTB i szosowe na wiosnę? Co zrobić, by dobrze nam się kręciło? Zapytaliśmy kolarzy pasjonatów z naszego terenu. Wielu amatorów kolarstwa z całej Polski, również z naszego powiatu, nie zamyka sezonu. Bo jak to zrobić, gdy zimy są coraz cieplejsze i prawie bez śniegu?
Jeśli jednak ktoś tak postąpił, warto, by przed wiosną zadbał o kilka rowerowych elementów. - Bardzo istotne są sprawne hamulce - mówi Dariusz Baran ze Strzelina. - O ile szczękowe łatwo sprawdzić, to w hydraulicznych trzeba zbadać czy nie są zapowietrzone i czy nie ma żadnych wycieków. Trzeba zobaczyć czy biegi są sprawne. A to zależy od tego czy linki nie zapiekły się w pancerzach. Należy sprawd- Zima to najlepszy moment na mocny trening przed sezonem wiosenno-letnim - mówi Dariusz Baran ze Strzelinazić też czy piasty, suport i stery nie mają luzów, czy nie trzeba ich przesmarować - wyjaśnia.
Wiosenny przegląd można zlecić w serwisie lub zrobić samodzielnie. - Jeżeli ktoś potrafi, to warto, żeby zrobił to sam - mówi Jakub Olszówka z Miechowic Oławskich. - Koszty serwisu nie są duże, ale podczas całego sezonu mogą urosną do niezłej kwoty. Niektóre zabiegi, np. centrowanie kół, najlepiej zlecić już w serwisie - dodaje. Rowerzysta poleca również profilaktyczną wymianę łańcucha i kasety. Najczęściej robi się to co 2000 km. Jeżdżąc w terenie, powinno się częściej, ponieważ sprzęt o wiele szybciej się zużywa.

Cierpliwość i pokora
Nie mniej ważne od sprawnego roweru jest przygotować organizmu. Najlepiej być aktywnym w zimie, nie rozleniwiać się i choć min. dbać o sylwetkę. Wtedy powrót jest prostszy. - Bieganie, basen, siłownia, narty biegowe, trenażer. Tak naprawdę to zima jest właśnie najlepszym momentem na mocny trening przed sezonem wiosenno - letnim - tłumaczy Dariusz Baran. Jeśli jednak odpuściliśmy sport i nasza kondycja spadła, musimy podejść do siebie z cierpliwością i pokorą. - Jazdę i treningi trzeba zacząć powoli, bo na początku może być ciężko - mówi Jakub Olszówka. - Musimy dać sobie czas żeby znów się rozkręcić. Wybierać krótsze dystanse, cieszyć się z każdego, nawet małego progresu. Musimy dbać też o dobry strój, odpowiedni do pogody. I koniecznie o stawy, bo łatwo je można przeziębić - podkreśla.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Przygotować rower i siebie
Wersacze powiedziała :
Rower pod rękę i do domu przez las jak się źle przygotuje :oops: Dobra rada fachowca nie jest zła.
rower do rowu i na piechotę do najbliższego przystanku PKS jak się rower kupi za 250 w markecie spożywczym.

0
Gravatar
Wersacze
RE: Przygotować rower i siebie
Rower pod rękę i do domu przez las jak się źle przygotuje :oops: Dobra rada fachowca nie jest zła.
0

Przeczytaj również