Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Janusz Kubś od trzech lat uprawia nietypową dyscyplinę, rzut nożem i toporkiem. Niedawno wziął udział w Otwartych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Bornem Sulinowie w powiecie szczecineckim.
Pan Janusz zajął drugie miejsce, a przegrał tylko z obecnym mistrzem świata w tej dyscyplinie. Gratulujemy! - Jest to mój największy sukces. Wcześniej wygrywałem z mistrzem na innych turniejach lokalnych, ale tym razem było inaczej. Zdobyłem 94 punkty, a on 100 (na 105 możliwych - red.) - powiedział mieszkaniec Gościęcic.
Dodał, że podczas swojej krótkiej przygody w tym sporcie zdobył już 33 dyplomy, 11 medali i 4 duże puchary. - Największą trudnością w rzucie nożem i toporkiem jest wypracowanie odpowiedniej techniki. Oczywiście ważny jest również regularny trening – wyjaśnił wicemistrz Polski.