Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Jubileuszowe 40. Mistrzostwa Świata w Footbagu odbyły się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Stolica Polski po raz drugi miała zaszczyt organizacji tych prestiżowych zawodów (ostatnim razem w 2012 roku).
Do rywalizacji przystąpiło około 130 zawodników z 31 krajów, m.in.: Japonii, Chin i Kolumbii. Strzelin reprezentował Rafał Kaleta. - Wystartowałem we wszystkich konkurencjach freestylowych, poza rutynami, których finały zaplanowane były na sobotę, 3 sierpnia. Data ta zbiegła się z weselem mojego przyjaciela Michała Ostrowskiego, który zaszczepił we mnie pasję do gry w zośkę. Wybór był więc prosty i poświęciłem jedną konkurencję na rzecz uczczenia tego ważnego dnia – opowiada Rafał Kaleta, strzeliński zawodnik footbag freestyle.- Byłem dobrze przygotowany do mistrzostw, jednak nie wszystko poszło po mojej myśli.Wraz z moim kolegą Arkadiuszem Stankiem, z którym tworzymy duet Bag Rafał Kaleta z medalem mistrzostw świataBrothers, zajęliśmy czwarte miejsce w Doubles Battles. Byłem piąty w konkurencji Circle Contest i Battles, szósty w Last Man Standing. Niestety, nie ukończyłem mojej koronnej konkurencji Sick 2. Nie wróciłem jednak do Strzelina z pustymi rękami. Zdobyłem srebrny medal w Big One, czyli konkurencji polegającej na wykonaniu jak najtrudniejszego tricku. Plan minimum jaki sobie założyłem, czyli zdobycie choć jednego medalu, został zrealizowany. Pozostaje jednak niedosyt, gdyż do podium w innych konkurencjach zabrakło niewiele – dodaje Kaleta.