Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W niedzielę, 1 grudnia, rozpoczęła się XVII edycja Halowej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. W tym roku do rywalizacji przystąpi jedenaście ekip, które rywalizować będą w jednej lidze.
Wszystkie mecze rozgrywane będą w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Strzelinie. Zespoły rywalizować będą systemem każdy z każdym, bez starć rewanżowych. W tegorocznej edycji zabraknie takich ekip jak m.in.: M&A Granit oraz RS Bruk. Ich miejsce zajęły nowe drużyny, Zjednoczeni Krapkowice, Rubin Kazanów oraz Szydziu Travel. Ten ostatni zespół został założony przez jednego z najbardziej znanych wychowanków Strzelinianki Damiana Szydziaka, który obecnie występuje w trzeciej lidze w barwach LZS-u Starowice Dolne.
Popularny Szydziu zmontował bardzo solidną ekipę, która będzie głównym kandydatem do mistrzostwa. W Szydziu Travel występować będzie były reprezentant Polski w piłce nożnej, Marcin Nowacki! Ten 38-letni pomocnik w swoim piłkarskim CV ma takie kluby, jak m.in.: Ruch Chorzów, Korona Kielce, Wisła Płock, Miedź Legnica. Dwukrotnie zdobywał Puchar Polski, wywalczył Puchar Ekstraklasy, został „odkryciem roku” w plebiscycie „Piłki nożnej”. Nowacki ma za sobą także występ w pierwszej reprezentacji Polski. 21 lutego 2004 roku wystąpił w towarzyskim pojedynku z reprezentacją Wysp Owczych (6:0), w którym na początku drugiej połowy zastąpił Damiana Gorawskiego. W Szydziu Travel grać będzie także, oczywiście, Damian Szydziak, który w przeszłości zaliczył debiut w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław. – Mam nadzieję, że uda mi się namówić przynajmniej na jeden występ Michała Masłowskiego. Planuję też porozmawiać i zaprosić kolegów, z którymi grałem w Śląsku. Może Mariusz Pawelec lub Piotr Celeban znajdą czas, by pojawić się w Strzelinie – mówi Damian Szydziak. W Szydziu Travel pojawią się także piłkarze Strzelinianki oraz znany z występów w Lechii Dzierżoniów Damian Niedojad. Spekuluje się, że zespół zasili Rafał Brusiło. To były gracz Strzelinianki, który jeszcze w minionym sezonie grał na zapleczu Ekstraklasy w Odrze Opole. Liga zapowiada się bardzo ciekawie.
Skład tegorocznej, edycji ligi uzupełniają FC Walkielona, Rubin Kazanów, Zjednoczeni Krapkowice, Strzelec, Korona Pęcz, FMS Jubiler Goldmax, LKS Brożec, Stara Gwardia, Feniks Pławna i Zryw Chociwel. W meczu otwarcia o godz. 12 FC Walkielona podejmować będzie Rubin Kazanów. Rozgrywki piłki nożnej halowej mogą stanowić formę przygotowań do rundy wiosennej. Poprzednią edycję na pierwszym miejscu zakończył Strzelec, przed Starą Gwardią oraz Green Install. Królem strzelców rozgrywek został bramkostrzelny Radosław Grzywniak ze Strzelca. Snajper Olimpii 51 razy pokonywał golkiperów rywali.Dodaj komentarz