Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Doświadczony, strzeliński sztangista Mirosław Życzkowski udanie zakończył sezon startów w roku 2019. W listopadzie na Cyprze zdobył brązowy medal Mistrzostw Śródziemnomorskich Masters, a wcześniej wywalczył tytuł mistrza Polski i srebrny krążek Mistrzostw Europy w Finlandii.
Zawodnik Strzelca na międzynarodowe Mistrzostwa Śródziemnomorskie Masters w podnoszeniu ciężarów wyruszył z Wrocławia 31 października. Samolotem poleciał najpierw do Warszawy, a później do Larnaki. Zawody odbyły się w cypryjskiej miejscowości Limassol. – Po raz trzeci startowałem w tym mieście. Do Limassol dotarłem o godz. 7, a pięć godzin później rywalizowałem już na podeście. Zawody zostały przyspieszone o jeden dzień, więc nie miałem zbyt wiele czasu na regenerację. Musiałem wypić sporo kawy, żeby walczyć ze zmęczeniem i brakiem snu – mówi Mirosław Życzkowski. W zawodach udział wzięli najlepsi, doświadczeni sztangiści z całego świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych oraz Japonii.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".