Występujący w gr. VI klasy B klub piłkarski Kwarcyt Jegłowa może pochwalić się nowym, profesjonalnym herbem. Niewiele zespołów w niższych klasach rozgrywkowych może pochwalić się takim logo. Nowy herb nawiązuje do historii powstania drużyny w Jegłowej. Przykład Kwarcytu pokazuje, że warto sięgać do swoich korzeni. Może śladami zespołu z Jegłowej podążą kolejne kluby z naszego regionu?
Działacze klubu z Jegłowej już od dłuższego czasu myśleli o zmianie herbu. Prezes Wojciech Kozioł starał się w archiwach odnaleźć proporczyki i inne materiały wskazujące na pierwotne, klubowe godło. Do pomocy włączyli się młodzi wychowankowie, z Konradem Kurzelą na czele. - Postanowiliśmy, że odtworzymy stary herb. Potrzebowaliśmy zdjęć z poprzednich lat, gdy Kwarcyt święcił swoje sukcesy w wyższych ligach – mówi Konrad Kurzela.Konrad Kurzela jest piłkarzem Kwarcytu Poszukiwaniami zdjęć zajął się wiceprezes Kwarcytu Paweł Seretny, a Konrad Kurzela wspólnie z grafikiem tworzyli kolejne projekty. - Gdy dotarliśmy do osób, które dawno temu reprezentowały barwy Jegłowej, okazało się, że klub nosił nazwę Stal nawiązującą do jednego z zakładów działających na terenie dzisiejszego kamieniołomu. Bardzo pomogli nam: Kazimierz Krawiec, Henryk Mańkowski oraz Eugeniusz Baran, którzy są kopalnią wiedzy na temat naszego klubu. Dzięki zdjęciom odszukanym przez pana Mańkowskiego, otrzymaliśmy urywek dawnego herbu, który znacznie różnił się od dzisiejszego, klubowego godła – dodaje Kurzela.Nowy herb Kwarcytu Jegłowa
Obecni działacze Kwarcytu stwierdzili, że zamierzają napisać nową historię klubu, a herb powstanie od podstaw, nawiązując jednocześnie do dawnych barw oraz tradycji.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".

Komentarze   

WKS Permalink1 0 WKS
WKS
No w końcu się dorobili bo do tej pory występowali z herbem wks-u
2020-02-25 12:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.