Sezon trzeciej piłki ligi siatkowej został oficjalnie zakończony. Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej, w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną (związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa), postanowił zakończyć sezon 2019/2020 bez rozgrywania ostatniej serii spotkań.
Decyzja zapadła po konsultacjach z zespołami walczącymi o medale. Klasyfikacja końcowa została ustalona na podstawie tabeli po 17. kolejkach rundy zasadniczej. Mistrzowski tytuł oraz awans na wyższy szczebel rozgrywkowy już wcześniej zapewnili sobie zawodnicy klubu Volley Jelcz-Laskowice. Wicemistrzami trzeciej ligi zostały strzelińskie Tygrysy! Nasz zespół wyprzedził na podium LZS Średzianin ze Środy Śląskiej. Siatkarze ze Strzelina odbiorą srebrne medale. Decyzję DZPS-u chwalą osoby związane z Tygrysami. - Gratuluję moim zawodnikom. Zostawili na parkiecie wiele sił i serca. Zasłużyli na srebrne medale. Zdrowie jest najważniejsze i związek podjął jedyną, słuszną decyzję – mówi trener Tygrysów Mateusz Synówka. – Podziękowania należą się także naszym kibicom, którzy dopingowali nas przez cały sezon.