Rozgrywki w niższych ligach pozostają zawieszone. Drużyny dokonały zimą transferów, a nowi zawodnicy czekają na pierwsze pojedynki w nowych barwach. Dziś prezentujemy podsumowanie zimowych ruchów transferowych.

Klasa okręgowa
Zimą wielu transferów dokonali działacze Strzelinianki. Nowi zawodnicy zdążyli już zadebiutować w strzelińskim zespole. Podopieczni Kornela Sagana rozegrali dwa oficjalne spotkania w roku 2021. Do Strzelina trafił Ukrainiec YehorYehorov. To pierwszy zawodnik z Ukrainy w historii Strzelinianki. 27-letni Yehorov jest dobrze znany w naszym województwie i reprezentował m.in.: Bielawiankę Bielawa (IV liga), Victorię Świebodzice. Defensywę wzmocnił stoper Damian Waś. Piłkarz ten szkolił się we wrocławskich akademiach Śląska Wrocław i FC Wrocław Academy. Występował w rozgrywkach młodzieżowych na szczeblu centralnym. 20-latek jeszcze w sezonie 2019/2020 był graczem WKS-u. Kolejnym, nowym obrońcą został 26-letni Rafał Gorczyca. Zawodnik ten piłkarskiego rzemiosła uczył się w Lechu Poznań i Lechii Gdańsk. Występował w trzeciej lidze w barwach klubu z Kątów Wrocławskich. Ostatnio grał w Wierzbicach, ale w piłkarskim CV ma też zespoły: Piast Żmigród, Ślęza Wrocław, GKS Kobierzyce oraz niemiecki FSC Lohfelden. Do obrony Strzelinianki trafił także Aleksander Krutin. Zawodnik występował m.in. w Mechaniku Brzezina. Za zdobywanie goli odpowiedzialny ma być Eryk Klimczak. 23-letni snajper reprezentował w czwartej lidze Wiwę Goszcz. Szkolił się w Śląsku Wrocław, a grał także dla Pogoni Miękinia i Iskry Kochlice.
Tekst ukazał się w nr 12 (1051) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.