Siatkarki ze Strzelina (ze swoją trenerką) zajęły piąte miejsce w III lidze
Tuż przed startem sezonu 2020/2021 trzeciej ligi kobiet, trenerką strzelińskich siatkarek została Klaudia Żurawska. Pod jej wodzą Tygrysy zajęły dobre, piąte miejsce w tabeli. Jak trenerka ocenia zakończone rozgrywki? Czy zostanie w klubie na dłużej?
Klaudia Żurawska jest trenerką Tygrysów
Jak oceniasz zakończony sezon?
Ciężko mi ocenić, ponieważ był to mój pierwszy sezon w nowej roli i nie mam punktu odniesienia. Były to bardzo długie rozgrywki. W trzeciej lidze rywalizowało dziewięć drużyn, a każdy zespół musiał rozegrać 16 spotkań. Dla Tygrysów był to dobry sezon. Pomimo poniesionych w połowie terminarza porażek, potrafiłyśmy wyciągnąć z nich wnioski i podnieść się. Zakończyłyśmy sezon efektownym zwycięstwem 3:2 nad drugą w tabeli drużyną z Nowej Soli i pokonałyśmy 3:0 znajdującą się na podium ekipę ze Złotoryi.

Po mistrzostwo trzeciej ligi sięgnął AZS AWF Hummel Wrocław. Wasze rywalki wygrały wszystkie pojedynki. Czy wrocławianki były poza zasięgiem innych ekip?
W naszym przypadku tak, zwłaszcza gdy patrzy się na ilość dni treningowych w tygodniu, które miałyśmy do dyspozycji. Nie chcę nas usprawiedliwiać, ponieważ jako drużyna jesteśmy bardziej doświadczone. Uważam, że jesteśmy w stanie rozegrać spotkanie z AZS-em jak równy z równym.

Trenerką żeńskiej drużyny zostałaś przed startem nowego sezonu. Jak do tego doszło?
Od kiedy pamiętam siatkówka była moją wielką pasją. Niestety, w minionym roku miałam kilka wypadków, które nie pozwoliły mi jej realizować. Skończyłam studia o kierunku trenerskim i teraz jestem tu, gdzie jestem.
Tekst ukazał się w nr 12 (1051) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również