Na obiektach sportowych Talentu Wrocław odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska (chłopców i dziewcząt do lat 15) w Podnoszeniu Ciężarów. Na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z najlepszych klubów naszego województwa.
Wśród nich był również mieszkaniec powiatu strzelińskiego, 13-letni Cezary Protokowicz z Księżyc, który, podobnie jak jego utytułowana siostra, reprezentuje barwy LKS-u Polwica Wierzbno. Czarek zanotował bardzo udany start. Zaliczył pięć z sześciu podejść, ustanawiając jednocześnie trzy rekordy życiowe: w rwaniu 50kg, w podrzucie 62kg oraz w dwuboju 112kg. Rezultat ten zapewnił Cezaremu Protokowiczowi zdobycie srebrnego medalu w kategorii do 67kg.
Tekst ukazał się w nr 39 (1078) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.