W sobotę, 2 października odbył się XII memoriał szachowy im. Stanisława Sobolewskiego. Szachiści rywalizowali w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Strzelin.
Organizatorem wydarzenia było Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne. Zwycięzcami zostali arcymistrzowie Łukasz Cyborowski oraz Monika Krupa. Do rywalizacji w Strzelinie przystąpili mistrzowie międzynarodowi, mistrzowie i mistrzynie federacji FIDE. W memoriale udział wzięło 56 zawodników, w tym dzieci i młodzież. Nagrodę dla zawodnika z rankingiem PZSzach do 1800 otrzymał Janusz Kiliański, a nagrodę dla najlepszego zawodnika ze Strzelina Dariusz Kawulak. Najmłodszym uczestnikiem imprezy był 7-letni Franciszek Grot, a najstarszym Ryszard Grossmann.
Najlepsi otrzymali nagrody finansoweDo rywalizacji stanęły także dzieci
Tekst ukazał się w nr 39 (1078) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.