Aż trzech piłkarzy z powiatu strzelińskiego w letnim oknie transferowym dołączyło do Polonii Nysa: Patryk Ostrowski (pomocnik pochodzący z Pęcza wypożyczony został ze Śląska Wrocław), Dawid Ostrowski (pomocnik z Pęcza wcześniej występował w Strzeliniance), Miłosz Taranek (defensor z gminy Przeworno wcześniej grał w Piaście Żerniki). Jak spisywali się na murawie w rundzie jesiennej?
Runda jesienna czwartej ligi opolskiej w sezonie 2021/2022 przeszła do historii. W jej trakcie Polonia Nysa, z piłkarzami z powiatu strzelińskiego w składzie, rozegrała siedemnaście spotkań, zdobyła 42 punkty i z dużą przewagą przewodzi ligowej tabeli. Spośród naszych reprezentantów najwięcej minut na murawie spędził Miłosz Taranek – 893. Obrońca z gminy Przeworno dziesięć razy rozpoczynał spotkanie w pierwszym składzie. Patryk Ostrowski zaliczył 589 minut, a jego młodszy brat Dawid 167. Dawid Ostrowski jest piłkarzem, który ma na koncie najwięcej wejść na boisko z ławki rezerwowych, bo aż dziewięć. Patryk jesienią strzelił dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego. Miłosz raz pokonał golkipera rywali. Starszy z braci Ostrowskich może pochwalić się też czterema asystami. Raz swoim podaniem drogę do bramki otworzył koledze Taranek. Patryk raz ukarany został żółtą kartką, a Dawid i Miłosz nie byli indywidualnie karani przez arbitrów. Polonia przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie 17 stycznia. Najprawdopodobniej w drużynie nadal pozostaną gracze z naszego powiatu. Swoich reprezentantów mieliśmy także w dolnośląskiej czwartej lidze. Mistrzostwo Jesieni wywalczyła Lechia Dzierżoniów. W tym zespole występowali dwaj młodzi gracze z gminy Kondratowice: Jakub Kaczmarek oraz Maurycy Majewski. Siódme miejsce zajmuje Orzeł Ząbkowice Śląskie, którego piłkarzem jest wychowanek Strzelinianki Damian Szydziak. Piłkarz ten w przeszłości zaliczył debiut w Ekstraklasie w barwach Śląska Wrocław.
Tekst ukazał się w nr 1 (1089) wydaniu "Słowa Regionu"
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.