Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie podjął już decyzję dotyczącą piłkarzy z Ukrainy, którzy występują w Polsce. Zawodnicy z tego kraju mogą być rejestrowani w polskich klubach na wszystkich szczeblach rozgrywkowych, także w niższych ligach.
Bardzo ważny jest zapis, że sportowcy z Ukrainy nie będą wliczani do limitów obcokrajowców spoza Unii Europejskiej. 28 lutego PZPN wydał oświadczenie: „Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że Komisja ds. Nagłych PZPN przyjęła zmiany w uchwałach Zarządu PZPN, mające na celu zniesienie ograniczeń w zakresie uczestnictwa zawodników posiadających obywatelstwo ukraińskie w rozgrywkach piłki nożnej na terenie Polski. Zgodnie z przyjętymi zasadami, niezależnie od klasy rozgrywkowej, obywatele Ukrainy mogą być rejestrowani w klubach jako zawodnicy o statusie amatora. Dodatkowo, nie będą uwzględniani w limicie zawodników spoza obszaru UE mogących występować równocześnie na boisku w trakcie poszczególnych meczów”. Decyzja PZPN spotkała się z bardzo dobrym odbiorem przez środowisko piłkarskie. Działacze z niższych lig mają nadzieję, że piłkarze z Ukrainy pozwolą rozwiązać problemy kadrowe. Tylko w Strzeliniance w rundzie jesiennej występowało dwóch piłkarzy z tego kraju. Wiosną w zespole pozostanie Vitalii Dieiev. Zespół ze Strzelina już testuje kolejnego gracza z Ukrainy. Być może kolejne drużyny z naszego regionu także będą chciały pozyskać zawodników zza wschodniej granicy.


Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.