W dniach 7-8 maja w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski osób z Niepełnosprawnością w Podnoszeniu Ciężarów. Do rywalizacji przystąpili także reprezentanci strzelińskiego stowarzyszenia Hałas Team.
W młodzieżowej kategorii wiekowej wystartowała 14-letnia Oliwia Macheta. Zawodniczka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, a od sześciu miesięcy trenuje podnoszenie ciężarów. Strzelińska sztangistka zaprezentowała się doskonale i w kategorii wagowej do 41 kg była bezkonkurencyjna. Oliwia wywalczyła złoty medal z wynikiem 40 kg. Co ciekawe, były to jej dopiero pierwsze zawody. Macheta ciężko zapracowała na swój sukces, ponieważ trenuje w Strzelinie cztery razy w tygodniu. Z pewnością to dopiero początek jej pięknej przygody z tą dyscypliną sportową. W kategorii seniorek w Bydgoszczy startowała także Ewa Harapin z Hałas Team. Nasza reprezentantka była druga.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.