Ruszyły zapisy do XIII edycji memoriału szachowego im. Stanisława Sobolewskiego. Zgłoszenia można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W tym roku rywalizacja odbędzie się 15 października w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzelinie.
Do rywalizacji może przystąpić 50 osób. Impreza rozpocznie się o godz. 10. Szachiści z naszego powiatu pamiętają o Stanisławie Sobolewskim, który z szachami zetknął się w domu rodzinnym w Mińsku Litewskim, ale w życiu szachowym zaczął uczestniczyć z chwilą rozpoczęcia studiów na Politechnice Warszawskiej. Wojna przerwała naukę, a po jej zakończeniu Stanisław Sobolewski znalazł się w Ziębicach na Dolnym Śląsku. Tam pracując jako nauczyciel, skupił wokół siebie szachistów i założył sekcję Sparta. W czasie pracy zawodowej późno zdecydował się na naukę na Politechnice Wrocławskiej, którą ukończył z wyróżnieniem w 1976 roku. Później występował w takich klubach jak Górnik Wałbrzych, Skoczek Kłodzko i na koniec w założonym przez syna Cukrowniku Strzelin. Zachęcamy do udziału w memoriale!

Komentarze   

spajker. Permalink1 +1 spajker.
RE: Kolejny memoriał w październiku
sobolewski był z ziębic. w strzelinie powinien być memoriał chomickiego albo kaczmarczyka ze strzelina
2022-09-20 16:22 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.