W kategorii M70 Stanisław Bednarski był drugi, a Leonard Lis wywalczył trzecią lokatę
W niedzielę, 24 września, odbyła się dwunasta edycja Biegu Wzgórz Strzelińskich „Strzelińska dziesiątka”. Na linii startu i mety pojawiło się blisko dwustu biegaczy. My trzymaliśmy kciuki zwłaszcza za reprezentantów naszego regionu. W tym roku organizatorzy przygotowali nową trasę. Po raz pierwszy w historii Strzelina odbył się także bieg na 5 km oraz rywalizacja służb mundurowych. Kilka dni wcześniej zorganizowano biegi dzieci i młodzieży, w których wystartowało 400 osób. Tegoroczna edycja przejdzie do historii imprez biegowych w naszym powiecie.

Organizatorami imprezy byli Strzelińskie Centrum Sportowo-Edukacyjne oraz gmina Strzelin. W tegorocznej edycji udział wzięło 174 biegaczy. Setka uczestników wystartowała na dystansie 10 km. Najstarszym uczestnikiem był 82-letni Zenon Puszczewicz, który zdradził nam jak zachować świetną formę, receptą jest ruch. Trzeba się dużo ruszać, zwłaszcza na świeżym powietrzu – mówił na mecie doświadczony biegacz. Do mety dotarli także doświadczeni biegacze z gminy Strzelin, m.in.: Stanisław Bednarski (jedenasty raz startował w „Strzelińskiej dziesiątce”) oraz Leonard Lis, dla którego był to jubileuszowy, dziesiąty start w tej imprezie. Wszyscy z doskonałymi...
Na ten temat pisaliśmy w 38 (1176) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
RE: Ten bieg przejdzie do historii
Jest jeszcze strzeliński sprint do sejmu. Rolnicy przebrani w garnitury rywalizują w recytowaniu sloganów na wyścigi.
0

Przeczytaj również