ZNAJDŹ NA STRONIE

Kapitanowie Strzelinianki i Ludowa Śląskiego przed derbowym starciem. W opaskach na murawę wyszli: Kacper Chytry (Strzelin) oraz Jakub Piskorz (Ludów Śląski)

W dniach 20-22 czerwca rozegrano ostatnie mecze sezonu 2023/2024 w gr. IV klasy A. Na koniec rozgrywek kibice obejrzeli derbowe starcie, w którym Ludów Śląski okazał się lepszy od Strzelinianki. LKS Brożec walczył o punkty z KS-em Żórawina. Kwarcyt Jegłowa, który już wcześniej stracił szansę na utrzymanie w lidze, nie pojechał na mecz do Jaszowic.

Na zakończenie swojej przygody z klasą A Kwarcyt miał zmierzyć się na wyjeździe z Polonią Jaszowice. Klub z Jegłowej nie pojechał na mecz ze względu na problemy kadrowe. Drużyna ukarana została walkowerem. Kwarcyt w kolejnym sezonie ma występować w klasie B. Drużyna z gminy Przeworno zamyka ligową stawkę z 13 punktami na koncie. Polonia wywalczyła mistrzowski tytuł. Kolejne miejsca na podium zajęły zespoły z Siechnic oraz Radwanic. W ostatniej kolejce swojego dorobku punktowego nie poprawił także LKS Brożec. Podopieczni trenera Łukasza Sucheckiego podejmowali KS Żórawinę. „Worek z bramkami” rozwiązali rywale, ale jeszcze przed przerwą do remisu doprowadził Sebastian Sojka. Po zmianie stron na murawie dominowali już goście. Piłkarze z Żórawiny jeszcze pięć razy pokonali bramkarza Karola Trzynogę i wygrali efektownie 6:1. Finalnie Brożec zajął dziesiąte miejsce w tabeli z 31 punktami.