Festiwal Pasibrzucha - strefa gier OMG
Chińczyk i Monopoly - czy nie te dwa tytuły większość z nas ma przed oczami, kiedy pojawia się temat gier planszowych? Pierwsze skojarzenia to powrót do dziecięcych lat, gdy wspólnie z rodziną lub rówieśnikami grało się w te klasyki. Spędzaliśmy nad nimi wiele godzin, często nawet bez znajomości prawdziwych zasad lub po wymyśleniu swoich własnych reguł. Mimo że planszówki stają się jako hobby coraz bardziej popularne, to większość ludzi dalej utożsamia je ze wspomnianym reliktami i otwierając pudełko z grą spodziewamy się planszy, kostek czy pionków. Współczesne gry planszowe to jednak coś znacznie więcej!

Kawiarnia z planszówkamiNa przestrzeni ostatnich lat branża gier niesamowicie się rozwinęła. Gry rodzinne i imprezowe dalej królują na listach bestsellerów, jednak powstaje znacznie więcej tytułów na długie i pełne myślenia wieczory dla dorosłych graczy. Olbrzymie pudła, nierzadko wypełnione masą różnorakich komponentów - od żetonów, przez drewniane znaczniki do pieczołowicie zaprojektowanych i przepięknie wyrzeźbionych plastikowych lub metalowych figurek, to teraz codzienność. Współczesne wydawnictwa prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz bardziej nowatorskich produktów. Gry naszych czasów potrafią fascynować i wzbudzać zainteresowanie nawet wśród planszówkowych laiķów ze względu na swój wygląd i dbałość o detale. Estetyka wykonania to jednak nie wszystko, bo chociaż bardzo często oceniamy gry po okładce, to jeszcze ważniejsze są zasady i mechaniki wymyślone przez twórców. Hobby to stało się na tyle rozległe, że każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy zagadek i matematycznych łamigłówek, a także żądni przygód gracze, którzy wcielając się w fantastyczne postacie prowadzą emocjonujące walki. Gry planszowe to nie tylko konfrontacja z pozostałymi graczami - równie popularne stały się gry kooperacyjne, w których ramię w ramię staramy się pokonać grę - razem przegrywamy lub wspólnie świętujemy zwycięstwo!

Problemy z grami? Są rozwiązania!
Taka forma spędzania wolnego czasu staje się coraz bardziej popularna, a co zazwyczaj od niej odstrasza? Najbardziej problematyczne okazuje się czytanie instrukcji i zapoznanie się zasadami. Tutaj na szczęście z pomocą przychodzi Internet. Z łatwością znajdziemy filmy z wytłumaczeniem zasad, pozwalające nam zasiąść do stołu bez żmudnego czytania instrukcji, zajmujących czasem nawet kilkadziesiąt stron. Warto również zaznaczyć, że nie jest to tanie hobby, a ilość nowych tytułów, które są nieustannie wprowadzane na rynek może przytłaczać początkującego gracza. Odpowiedzią na te wszystkie problemy są kluby, stowarzyszenia i kawiarnie z planszówkami, a przede wszystkim wydarzenia planszówkowe, które można znaleźć w całej Polsce. Nawet początkujący gracze, którzy do tej pory kojarzą tylko klasyczne tytuły, mogą w takich miejscach z łatwością zostać wprowadzeni w hobby przez bardziej doświadczone osoby. Najbliższym z nich będzie Wrocław Games Week, który rozpocznie się już 20 września! Przez cały tydzień w planszówkowych miejscówkach z mapy Wrocławia będą odbywać się “rozgrzewki” do weekendowych targów. Lokalne biblioteki, kawiarnie, puby z planszówkami oraz spotkania osiedlowych klubów przygotowują wydarzenia, na których każdy znajdzie tytuł i miejsce dla siebie!
Weekend 24-25 września warto spędzić w Hali Stulecia pod hasłem ONE MORE GAME! Na festiwalu pojawią się wystawcy i twórcy z całej Polski wypełniając ją po brzegi grami (nie tylko planszowymi (wink) ). Będzie to idealna okazja do przetestowania gier z listy kilkuset dostępnych! Czekać na Was będą premiery, gorące hity oraz sprawdzone klasyki. Jeśli będziecie spragnieni większej ilości wrażeń, organizatorzy zapewniają możliwość wzięcia udziału w turniejach, olimpiadzie zajawek, quizach, odwiedzenia strefy escape roomów oraz niesamowitych wystaw. Specjalnie na Wrocław Games Week do Wrocławia przyjeżdża grupa Yavin, która zachwyci Was swoimi modelami i obiektami powiązanymi ze światem Star Wars.
Takie wydarzenia są sposobem na spędzenie wspólnie z rodziną i znajomymi nawet całego weekendu bez chwili znudzenia. Nieważne, czy znacie i lubicie współczesne planszówki - na takich wydarzeniach zapragniecie, aby Wasza domowa kolekcja gier była jak największa!

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Gry planszowe sposobem na długie jesienne wieczory
gra w chińczyka jest trendy. grasz w chińczyka , fotografujesz to telefonem i wrzucasz na twarzaka. jesteś wielki. jesteś lepszy od innych grających w gry na kompie. chęć bycia lepszym to pożywka dla dyktatorów, którzy mówią ludziom co jest ładne i co jest trendy. ludzie noszą podarte dżinsy i mają poczucie wyższości w stosunku do tych , którzy nosza całe spodnie. ludzie robią sobie dziary bo bez dziarów nie znajdą poklasku otoczenia, które dziary już ma. człowiek o słabym umyśle potrzebuje przywódcy modowego, przywódcy politycznego i przywódcy religijnego. chińczyk to prostacko prozaiczna gra dla bezmózgów. przywódca modowy - zwany gwizdek- najczęściej w czerwonych włosach , wyszminkowany pederasta mówi że musisz być wyjątkowy aby być kimś. każdy gra w gry komputerowe ale elita musi grać w chińczyka. musisz być człowiekiem wolnym. sam musisz w 16tym roku życia zdecydować do jakiej płci należysz. ludzie bez zdania własnego potrzebują kogoś kto im powie co aktualnie należy robić aby być wyjątkowym a nie przeciętnym. jakaś aktorka chodzi bez majtek i przypadkowa armia fotografów nakrywa ją na tym w bałtyku. gracz o wysublimowanym umyśle gra w chińczyka gdzie myśleć nie trzeba bo kostaka decyduje za niego , i on jest trendy. on jest kimś wyjątkowym a nie zwykłym graczem komputerowym. no 20cia lat temu to grał w world of tanks i też był trendy ale trzeba iść z duchem czasu i zużyć cały swój intelekt w grę w chińcyka. życzę tym potęgom intelektu aby kiedyś zagrały w hokeja w siatke w kosza albo w nożną. ja gram w czesia z dyktatorami mody polityki religi i z innymi samozwańczymi pojebami dyktującymi innym co jest dobre a co złe i co trzeba a czego nie wolno robić.
0

Przeczytaj także