16 stycznia 2015 roku Krzysztof Kurowski, ówczesny prezes SCM sp. z o.o. w Strzelinie przecina wstęgę podczas oficjalnego otwarcia, po remoncie, gabinetów lekarskich przyszpitalnej przychodni. 1 kwietnia br.  Krzysztof Kurowski objął funkcję dyrektora w szpitalu w Krotoszynie
16 stycznia 2015 roku Krzysztof Kurowski, ówczesny prezes SCM sp. z o.o. w Strzelinie przecina wstęgę podczas oficjalnego otwarcia, po remoncie, gabinetów lekarskich przyszpitalnej przychodni. 1 kwietnia br. Krzysztof Kurowski objął funkcję dyrektora w szpitalu w Krotoszynie
Wieloletni prezes spółek gminnych i powiatowych, lokalny polityk, znany do tej pory przede wszystkim w Strzelinie, robi karierę w Wielkopolsce. Krzysztof Kurowski wygrał konkurs na dyrektora publicznego szpitala.
Prezes Kurowski piastował w Strzelinie kluczowe dla miasta i powiatu stanowiska. Początkowo jako prezes zarządu ZWiK, później jako prezes zarządu SCM. Z obu stanowiskami żegnał się w niemiłej atmosferze, czego konsekwencją były i sprawy sądowe i dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Minął rok i prezes Kurowski został dyrektorem szpitala w Krotoszynie (Wielkopolska). – Kandydat był doskonale zorientowany w sytuacji naszej placówki. Zaproponował spójny program restrukturyzacji szpitala. Ważne jest także jego dotychczasowe doświadczenie w kierowaniu placówka medyczna w Strzelinie – powiedział Stanisław Szczotka, starosta krotoszyński, tamtejszej gazecie.
Dług tamtejszego szpitala wynosi ok. 2,5 mln zł., co przy kilkakrotnie większym zadłużenia strzelińskiego wydaje się być mały. – Nie ukrywam, że miałem obawy związane z tym wyborem (dyrektora szpitala – red.). (…) Jednak wszelkie wątpliwości rozwiał podczas rozmowy pan Kurowski. (…) Przypomnę, że w przeszłości piastował wysokie funkcje publiczne i kierował podobnymi palcówkami np. szpitalem w Strzelinie. Dlatego spełnił moje oczekiwania. Mówię to z całą odpowiedzialnością jako mieszkaniec tego powiatu – powiedział Wiesław Popiołek, radny powiatu Krotoszyńskiego. – Urzekło mnie w nim także to, że nie wartościował osób pracujących w szpitalu pod kątem ich zasług czy wykonywanej pracy, ale wskazywał na ważność każdej z osób – przyznała radna Renata Zych-Kordus.
Niech pointą wyboru Krzysztofa Kurowskiego będzie opinia wyrażona przez tamtejszego starostę: “O wyborze pana Kurowskiego zadecydowało przygotowanie merytoryczne. Nie uchylał się od odpowiedzi na żaden temat. Do tego przeważyła wysoka kultura osobista. Jeśli tak będzie wyglądać sytuacja w przyszłości, wówczas jako mieszkańcy tylko zyskamy. Dyrektor reprezentuje bowiem typowo podejście propacjenckie”.

Krotoszyn leży ok. 130 km od Strzelina. Liczy prawie 30 tys. mieszkańców a powiat ktoroszyński zamieszkuje ponad 40 tys. mieszkańców.

W artykule wykorzystaliśmy wypowiedzi publikowane na łamach „Życia Krotoszyna”, w artykułach „Nowy dyrektor krotoszyńskiego szpitala wybrany! Wizja Krzysztofa Kurowskiego była najlepsza” Pawła Krawulskiego i „Krzysztof Kurowski został nowym szefem szpitala. Dług szpitala ma topnieć pod nowym zarządem” Marcina Szyndrowskiego.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
biały
Iskra
zazdrość zazdrość i niemoc z Was wyłazi! buahahahahhahah aha
0
Gravatar
Kazik
Uwodziciel
Niech upłynie trochę czsu, a wrażenia będą jeszcze większe. A jakie będzie samopoczucie i emocje. Warto to przeżyć.Tylko ile to będzie kosztować? A to już inna bajka cierpliwości.
0
Gravatar
...
RE: Starosta i radni pod wrażeniem Kurowskiego
Jestem pod wrażeniem pozostawionego długu i ilości zatrudnionych w administracji szpitala.
0
Gravatar
spajker
RE: Starosta i radni pod wrażeniem Kurowskiego
no to teraz ci którzy na niego pluli zaczną do niego lgnąć. później znowu się zmieni.
0

Przeczytaj także