W czwartek, 6 października, w Zamku Topacz (k. Wrocławia) już po raz dwudziesty odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, najstarszego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” przyznawanego m.in. najwybitniejszym osobistościom, najgospodarniejszym gminom, najlepszej firmie, najlepszym szkołom czy wybitnym jednostkom kultury i sztuki. Gmina Strzelin, którą podczas uroczystości reprezentowała Burmistrz Dorota Pawnuk otrzymała „Dolnośląski Klucz Sukcesu” w kategorii „Najbardziej gospodarna gmina miejska lub wiejsko-miejska”.

Dolnośląski Klucz Sukcesu to najwyższe, regionalne wyróżnienie, przyznawane corocznie przez Kapitułę Wyróżnienia, cieszące się dużym zainteresowaniem i uznaniem w środowiskach gospodarczych, kulturalnych i samorządowych Dolnego Śląska. To Jeden z ważniejszych elementów promujących oraz integrujących Dolny Śląsk. W tym roku odbyła się już XX edycja DKS, której organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Nagrodami dla laureatów konkursu są statuetki Dolnośląskiego Klucza Sukcesu (projekt: artysta plastyk Jerzy Jerych), kute przez artystę kowala Pana Ryszarda Mazura honorowego klucznika miasta Wrocławia.

W kategorii „Najbardziej gospodarna gmina miejska lub wiejsko-miejska” oceniano: dynamikę wzrostu dochodów własnych, udział wydatków inwestycyjnych w wydatkach budżetu gminy, aktywność władz gminy w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych na inwestycje gminne, w pozyskiwaniu inwestorów oraz w przygotowywaniu infrastruktury dla innych inwestycji, działalność promocyjną gminy i współpracę z podmiotami gospodarczymi.

Kapituła Wyróżnienia X kadencja (2015-2016)

Przewodniczący:
dr Bogdan Cybulski - Doradca Prezydenta Wrocławia

Wiceprzewodniczący:
dr Ewa Mańkowska - Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego
Sławomir Najnigier - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska
dr hab. Jan Waszkiewicz - Profesor Politechniki Wrocławskiej

Członkowie:
Henryk Gołębiewski - b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego
Piotr Roman - Prezydent Bolesławca
Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego
prof. dr hab. Leon Kieres - Sędzia Trybunału Konstytucyjnego
Marek Łapiński - Poseł na sejm RP, b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego
dr hab. Andrzej Łoś - b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego
dr n. med. Paweł Wróblewski - Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, b. Marszałek Województwa Dolnośląskiego
dr Stefan Sterc - Prezes „SJOS” Spółka z o.o.
Jerzy Łaskawiec - Członek Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska
Robert Adach - Członek Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska

Sekretarz: Ryszard Chruścicki - Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Dolnego Śląska

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ina
RE: Dolnośląski Klucz Sukcesu
Gratulacje!!!
0
Gravatar
spajker
RE: Dolnośląski Klucz Sukcesu
JAa powiedziała :
„Najbardziej gospodarna gmina miejska lub wiejsko-miejska”.ja się pytam gdzie to widać w Strzelinie? Za rok zostanie tu syf na Rynku po budach, krematorium i monopolowe...
sukcesu nie widać ale nagroda jest. widać sa gorsi w tej robocie. za wygląd tej nagrody nie dostała.

0
Gravatar
JAa
RE: Dolnośląski Klucz Sukcesu
„Najbardzi ej gospodarna gmina miejska lub wiejsko-miejska”.ja się pytam gdzie to widać w Strzelinie? Za rok zostanie tu syf na Rynku po budach, krematorium i monopolowe...
0
Gravatar
spajker
RE: Dolnośląski Klucz Sukcesu
no to trzeba by teraz burmistrę pochwalić. ilu jest odważnych?
0

Przeczytaj także