W gminie Oborniki Śląskie posadzono 200 jarzębin wzdłuż drogi powiatowej na odcinku łączącym miejscowości Wielka Lipa i Rościsławice. Inicjatywę wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.
Członkowie stowarzyszenia "Lipówka" oczyścili pobocza drogi zarośnięte przez krzaki oraz podszyt i na odcinku około kilometra posadzili Jarząby pospolite (gatunek rodzimy). Projekt ma się przyczynić m.in. do utworzenia siedlisk i korytarzy ekologicznych dla wielu cennych gatunków zwierząt oraz pochłaniania i gromadzenia wody. Aktywiści informując mieszkańców o realizacji zadania zwracali także uwagę na postępujący proces masowego wycinania drzew, który wpływa na degradację przyrody i historycznego krajobrazu tego obszaru.
Robert Borkacki, WFOŚiGW we Wrocławiu
fot. Stowarzyszenie "Lipówka"


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
mieszkaniec
Wójt Bochnak powiedział
Przy drodze powiatowej Prusy Kondratowice zostały wycięte topole i cyt. Wójt Bochnak powiedział że zostaną nasadzone jarzębiny, tylko nie wiedziałem że posadzą w innym miejscu. Żartowniś ten nasz Wójtek.
0

Przeczytaj także