Stoisko Koła Gospodyń Wiejskich z Białobrzezia na spotkaniu Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Strzelińskiego w lipcu 2023 roku. Fot. KGW Białobrzezie

W tym roku obchodzić będą pięciolecie istnienia. Koło Gospodyń Wiejskich w Białobrzeziu łączy nie tylko kobiety i mężczyzn, młodszych i starszych, ale także dwie gminy – Kondratowice i Jordanów Śląski.

 W czerwcu 2019 roku w Białobrzeziu powstało Koło Gospodyń Wiejskich.

– Odkąd zostałam sołtysem chodziła mi po głowie taka myśl, a panie podchwyciły ten pomysł i wspólnie utworzyliśmy KGW Białobrzezie – wspomina szefowa koła Marzena Chlipała. – Chcę zaznaczyć, że do naszego koła należą panie z kilku wiosek. Mamy członkinie z Pożarzyc z gminy Jordanów Śląski, z Księginic Wielkich, Karczyna i Białobrzezia z gminy Kondratowice. Obecnie nasze koło liczy 17 osób, w tym dwóch panów – dodaje.

3 C6566W okresie świątecznym panie z KGW Białobrzezie własnoręcznie przygotowują wieńce i inne ozdoby bożonarodzeniowe
Od początku swojego istnienia KGW Białobrzezie działa bardzo aktywnie. Organizowane są wycieczki do wielu ciekawych i pięknych miejsc zarówno w Polsce, jak i za granicą. Tego typu wyjazdy sprzyjają integracji mieszkańców i pozwalają nawiązać nowe relacje. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich były m.in. na wycieczce w Książu, Krakowie, Pradze czy na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Dreźnie. Ponadto panie bardzo chętnie włączają się we wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Mają nawet swoją podopieczną – pięcioletnią Marysię. Dziewczynka urodziła się w 26. tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 600 g. Panie z KGW Białobrzezie zorganizowały kiermasz ciast, z którego dochód w całości został przeznaczony na leczenie Marysi. W ostatnim czasie uczestniczyły także w urodzinach stowarzyszenia Gramy o życie, zbierając pieniądze na ten sam cel. 

3 A5564682019 rok i pierwsza wspólna wycieczka do Krakowa. Fot. KGW Białobrzezie

Cały artykuł zamieściliśmy w 3 (1191) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także