Przegląd piosenki religijnej w Prusach stał na wysokim poziomie (fot. ZSP Prusy)
Przegląd piosenki religijnej w Prusach stał na wysokim poziomie (fot. ZSP Prusy)
Niedawno w kościele parafialnym w Prusach odbył się XII Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem „Śpiewajmy Panu”. Został zorganizowany przez katechetki Zespołu Szkół Publicznych w Prusach.
Jego celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży, a także wśród osób dorosłych, tradycji śpiewania pieśni i piosenek religijnych. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Do zmagań zgłosiło się aż 132 uczestników, którzy wystąpili w 32 grupach (soliści, duety, zespoły). Ich występy oceniało jury w składzie: ks. Krzysztof Romaniuk - Proboszcz Parafii Prusy, ks. Kanonik Antoni Drwiła - proboszcz parafii Dobrzenice, ks. Wiesław Wawrzynów – parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie, Maria Karakow – przewodnicząca Rady Gminy Kondratowice, Aleksander Skorupski i Edyta Kocik.

WYNIKI
1. Szkoły podstawowe
I miejsce Aleksandra Brzuszkiewicz, Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Piławie Górnej
II miejsce Schola dziecięca Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Borku Strzelińskim.
III miejsce Maja Krawczyk Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach
2.Gimnazja - I miejsce ex aequo
Emilia Błasik - Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Strzelinie,
Weronika Pawłowska, Antonina Zakałek, Luiza Krzysztofczyk – Gimnazjum nr 2 im. Żołnierza Polskiego w Strzelinie
II miejsce – Zuzanna Charęza, Kornelia Krzysztofczyk, Zofia Konsencjusz, Julia Mikoda- Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Strzelinie.
III miejsce zespół „Gwardia Prymusów” Gimnazjum Dwujęzyczne w ZSO w Strzelinie
Wyróżnienie Michał Palcer, Michał Michałkiewicz – Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Strzelinie
3. Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce Aleksandra Czop Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie
II miejsce Eliza Nowicka, Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej - Curie w Strzelinie.
III miejsce Paulina Wojtaszek II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II
w Dzierżoniowie.
Wyróżnienie – Małgorzata Kwiędacz, Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Dzierżoniowie.
UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker
RE: Zaśpiewało ponad 100 osób
"Przegląd Piosenki Religijnej" w PRL był festiwal piosenki w Opolu, który miał świadczyć o milionletniej polskiej historii niemieckiego Oppeln. w PRL był festiwal piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu czyli niemieckim Kolberg, który miał świadczyć o sile polskich zdobywców Kolberg, był festiwal piosenki radzieckiej w Zielonej Górze, który miał świadczyć o stałej obecności armii czerwonej w Grunegebrg.. III RP i PRL różnią się zaledwie melodiami na festiwalach. Wchodzenie w odbyt władzom zaborców, władzom okupantów militarnych , władzom okupantów umysłu, jest 1050 letnią tradycją. Niech się odezwie ten co tym festiwalu kiczu doznał pozytywnych doznań akustycznych. Niech się odezwie ten co w dobrej zmianie widzi cos więcej niż zmiana barwy czerwonej na czarną.
0

Przeczytaj także