Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Według Organizacji Narodów Zjednoczonych handel ludźmi jest trzecim, po broni i narkotykach, najbardziej dochodowym przestępstwem na świecie i dotyczy każdego regionu świata. Co roku około 2 milionów ludzi pada ofiarą tego przestępstwa, z czego jedna trzecia to dzieci. Aby zwalczać i zapobiegać przestępstwu handlu ludźmi, które jest wyjątkowo dynamiczne, podlegające znacznym wahaniom, trzeba poznać złożoność tego zjawiska. Pomóc w tym ma Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi organizowany i obchodzony pod patronatem Unii Europejskiej.
Wspólna operacja międzynarodowa JAD Sexual Exploitation 2017
W dniu 29 czerwca 2017 r. w ramach realizacji projektów EMPACT THB (Europejska Multidyscyplinarna Platforma p-ko Zagrożeniu Przestępczością Handlu Ludźmi), koordynowanych przez Europol, a realizowanych w ramach Cyklu Polityki Bezpieczeństwa EU, polska Policja wzięła udział w europejskiej akcji Joint Action Day (JAD) Sexual Exploitation 2017.
Wydział dw. z Handlem Ludźmi Biura Kryminalnego KGP jako krajowy koordynator platformy EMPACT THB nadzorował działania podjęte przez wszystkie komendy wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji. Działania ukierunkowane były na zwalczanie handlu ludźmi w celu wykorzystania seksualnego, w tym seksualnego wykorzystania dzieci.
W ramach operacji kontrolowano miejsca, gdzie jak wynikało z rozpoznania może dochodzić do wykorzystywania seksualnego ofiar handlu ludźmi. Skontrolowano prawie 2 500 miejsc, w tym szereg agencji towarzyskich, klubów nocnych oraz miejsc uprawiania przydrożnej prostytucji wraz z przyległymi do nich parkingami, stacjami benzynowymi i kompleksami leśnymi. W związku z dużą liczbą zaplanowanych kontroli, działania policjantów aktywnie wsparli funkcjonariusze Straży Granicznej oraz innych służb.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
W większości przypadków ofiary są same winne, myślą że bez znajomości języka, jakichkolwiek kwalifikacji zawojują swiat i dorobią się kokosów, zwłaszcza gdy praca jest załatwiana przez kogoś innego, kogoś kogo się niezna...