Ćwiczenia służb na wypadek podtopień
Strażacy przenosili worki z piaskiem na teren, gdzie może dojść do podtopień. Układali je na fundamencie usypanym z piasku. Kolejnym sposobem zatrzymania powodzi było rozłożenie specjalnego rękawa z tworzywa sztucznego, który napełnia się wodą. To nowa technika zabezpieczenia przed powodzią.
- Główne zagrożenie powstaje na skutek gwałtownych opadów deszczu. Nasze rzeki i cieki wodne są dość bezpieczne. Ostatnia powódź, którą wszyscy pamiętamy, była w 1997 roku. Po niej występowały podtopienia na skutek gwałtownych opadów – mówi Krzysztof Dobrowolski, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Strzelinie. W części praktycznej strażacy zapoznali się z rodzajami powodzi i zagrożeń, które mogą powstać na terenie powiatu. Według mundurowych klimat szybko się zmienia, dlatego trzeba być przygotowanym na różne klęski. Podczas rozległej powodzi na terenie powiatu akcją zarządzałby starosta. Teren zabezpieczałaby policja, dlatego na ćwiczenia zaproszono starostę Marka Warcholińkiego i szefa policji Marka Pelczara.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.