Nie ma żadnego przepisu, który pozwalałaby uchylić ciszę wyborczą mimo że wybory się nie odbędą, bo zgodnie z prawem one są
Mimo, że wybory prezydenckie nie odbędą się 10 maja termin ten nadal obowiązuje. Dlatego mimo że nie będziemy głosowali w najbliższą niedzielę formalnie powinna obowiązywać w weekend cisza wyborcza.
Stan prawny jest taki, że wybory formalnie odbywają się zgodnie z kodeksem wyborczym i kalendarzem czynności wyborczych, które wynikają z postanowienia marszałek Sejmu Elżbiety Witek o zarządzeniu wyborów. Nie ma żadnego przepisu, który pozwalałaby uchylić ciszę wyborczą mimo że wybory się nie odbędą, bo zgodnie z prawem one są. Nie wiadomo też, czy kandydaci mogą prowadzić kampanię po 10 maja, bo kalendarz wyborczy się wyczerpuje, a nowego jeszcze nie ma.
Przypomnijmy, że wczoraj Jarosław Gowin z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim we wspólnym oświadczeniu zapowiedzieli, że wybory nie odbędą się 10 maja, lecz w późniejszym terminie drogą korespondencyjną, a "Porozumienie" przygotuje nowelizację ustawy w sprawie głosowania korespondencyjnego w tegorocznych wyborach prezydenckich.
Ostatecznie Gowin wraz ze wszystkimi 18 posłami swojego ugrupowania opowiedział się przeciwko stanowisku Senatu, który odrzucił ustawę w sprawie głosowania korespondencyjnego. Ustawa trafi teraz do prezydenta.


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także