Już w najbliższy piątek, 9 lutego, rolnicy w całej Polsce wyjadą na autostrady, drogi krajowe i lokalne, również w Strzelinie i Wiązowie

W najbliższy piątek, 9 lutego, rolnicy w całej Polsce wyjadą na autostrady, drogi krajowe i lokalne, również w Strzelinie i Wiązowie. Chcą pokazać swój sprzeciw wobec polityki Komisji Europejskiej, dotyczącej zielonego ładu i importu produktów rolnych z Ukrainy.

W piątek, 9 lutego, począwszy od godz. 10.00, odbędą się protesty w Polsce. Nie ominą one również powiatu strzelińskiego.

– Protesty zostały zgłoszone w gminie Strzelin i gminie Wiązów – mówi Tomasz Ossowski, rolnik i działacz społeczny z gminy Kondratowice. – W Strzelinie rozpocznie się od cukrowni w kierunku ronda, następnie drogą krajową nr 39 w kierunku Wiązowa. W Wiązowie mają dołączyć kolejni rolnicy. Kolumna wyruszy do granic powiatu strzelińskiego w kierunku Częstocic, do ronda w Łukowicach Brzeskich. Stamtąd będzie powrót do Wiązowa, a następnie do Strzelina pod cukrownię.

W tym dniu protest obędzie się również w Łagiewnikach. Wezmą w nim udział także rolnicy z naszego powiatu. Dołączyć mają do nich plantatorzy z Jordanowa i Kobierzyc. Kolumna z Łagiewnik wyruszy w kierunku Wrocławia, do ronda w Magnicach, a stamtąd z powrotem do Łagiewnik.
Protest rolników spowoduje utrudnienia w ruchu w naszym rejonie. Pojawią się one m.in. na drogach w kierunku Karpacza, Zielenic, Kudowy, a także ze Świdnicy do Wrocławia, na głównych skrzyżowaniach w Ząbkowicach Śląskich i Kłodzku itd. Warto mieć na uwadze te informacje i od godz. 10.00 w najbliższy piątek nie planować wyjazdów we wskazanych kierunkach. P1950122– Cała Polska stanie albo – w większości – będzie spowolniona – mówi Tomasz Ossowski.

– Cała Polska stanie albo – w większości – będzie spowolniona – dodaje Tomasz Ossowski.

- W związku z protestem apelujemy do wszystkich kierowców o wyrozumiałość oraz cierpliwość na drogach. Sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. W przypadku konieczności przemieszczania się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów - informuje asp. szt. Piotr Sołtysiak, oficer prasowy KPP w Strzelinie. - Zalecany objazd dla samochodów osobowych: objazd ulicy Ząbkowickiej przez ulicę Szybalskiego do ulicy Dzierżoniowskiej; objazd drogi krajowej numer 39, drogą wojewódzką 396 Strzelin- Gułów - Wiązów

Więcej na temat protestu piszemy w dzisiejszym wydaniu Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Bonifacy
Chłopskim milionerom mało i mało. Jak nie opłaca się gospodarzyć to można zawsze iść do pracy. Kto wam broni?
2
Gravatar
Progres
Popieram w całej rozciągłości, to słuszne postulaty są. Jedynie margines ma na ten temat inne zdanie wynikające z patologicznego myślenia.
-1
Gravatar
spajker.
patologia to są ci traktorzyści w gumofilcach w kaszciecie, którzy swoją bezzębną paszczą domagają się coraz to nowszych przywilejów.
to jest naprawdę margines społeczny napędzany samogonem i powinni oni dostać z armatki wodnej jak imigrabnci na wschodniej granicy. tamci też chcą lepszego życia na koszt polskiego społeczeństwa.

-7
Gravatar
Krokodylek
re:
Ty buraku francowaty w gajerku, a nie przyszlo Ci do tego pustego łba, ze to dzieki nim masz co do ryja wlozyc?!!!
3
Gravatar
Spajker.
Ty kartoflu w drelichach a nie przyszło ci do głowy że ci rolnicy jeżdżący traktorami o wartości 1miliona dostali je za 10% ceny a resztę dopłaciłem ja swoimi podatkami? Taki kartofel wioskowy dostał za darmo kilkadziesiąt hektarów po Niemcu i jest multimilionerem bo metr ziemi pod budowę po 180 zeta sprzedaje? A czy ty kartoflu w kaszkiecie jesteś świadomy tego że polska importuje wieprzowinę z Niemiec i z Portugalii i że wenezuelskie banany i hiszpańskie pomarańcze są tańsze od polskich ziemniaków i od polskich jabłek? Gdyby nie ta kasta szczerbatych rolniczych milionerów do których państwo dopłaca miliardy z moich podatków to polska nie była by pośmiewiskiem na świecie. Zakupy spożywcze w Niemczech są tańsze niż w Polsce.
-2
Gravatar
Łukasz
1mln
A dlaczego Ty komuś do kieszeni zaglądasz? Czy ktoś zabronił Tobie bycia rolnikiem czy kimkolwiek innym? Każdy jest kowalem własnego losu, jeśli chcesz mieć ciągnik za milion zł to sobie na niego zapracuj, nikt tego nikomu nie zabrania, nie rozumiem skąd Twój żal, że ma ktoś, a nie Ty...
1
Gravatar
spajker.
dobrze piszesz. chcesz mieć ciągnik to sobie na niego zapracuje a nie kupuj za 10 procent ceny a reszta leci z mojej kieszeni z moich podatków. chcę być rolnikiem i dostać poniemieckie gospodarstwo za darmo jak ci blokujący strzelin milionerzy. może któryś z nich mi da to nierentowne gospodarstwo? zaglądam do kieszeni rolników z tego powodu żę oni ciągną miliardy z kieszeni osób niebędących rolnikami . ta chciwa arystokracja finansowa pracuje kilka dni w roku a zarabia tyle co podatkowy sponsor ich dobrobytu przez całe życie.
1
Gravatar
Łukasz
Milion
Nie orientujesz się niestety jaka jest ewentualna wysokość dotacji oraz to że nie każdemu ona przysługuje oraz że nie każdy ciągnik jest kupiony z dotacją. Wobec Twojej niewiedzy w tym temacie, wygląda na to, że ktoś jest przedsiębiorczy , a Ty nie, lub po prostu zazdrościsz innym drogich maszyn lub gumofilców i szczerbatych zębów. Jeśli ktoś generuje przychody pozwalające mu sfinansować z dotacji lub bez naszynę za milion zł to przy okazji generuje taką ilość podatków ze swojej działalności, że Twoje gadanie o Twoich podatkach można włożyć między bajki.
1
Gravatar
spajker.
moje i innych osób podatki to nie bajki ale konkret. państwo wypróżna moje kieszenie i wpucha je w kieszenie rolników. taki trybun rolniczy lepper i jemu podobni w swojej chciwości to kredyty brali ale oddawać nie chcieli to nawet partie samoobrona przed oddaniem kredytu założyli. widać wyrażnie że rolnicy górnicy i hutnicy czyli relikty socjalizmu przyzwyczaiły sie do brania a jak im nie dasz tyle ile oni chcą to strajkują. ja też jestem rolnikiem. jestem hodowcą rzerzuchy ogrodowej w doniczce na parapecie. żądam aby państwo kupiło ode mnie tą rzerzuche w takiej cenie abym mógł z tego żyć cały rok. poproszę też dotację na solarium naświetlające moje uprawy. należy mi się . moją wiedzę o biznesach czerpię z konstytucji mówiącej o równoupraw nieiu u polaków. póki co jedni dają a drudzy biorą i te biorcące moje pieniądze umysłowe ameby jeszcze narzekają że im mało.
1
Gravatar
Łukasz
Milion
Nadal nie wiem dlaczego nie masz tego ciągnika za milion zł, przecież wystarczy 10 % wartości i też będziesz mógł się nim cieszyć, to równowarto ść taniego samochodu osobowego...
Wystsrczy powiększyć plantację tej rzeżuchy, aby spełnić warunki dotacji i nic więcej nie musisz robić...

1

Przeczytaj także