Mimo iż była to pierwsza taka impreza na terenie powiatu strzelińskiego, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwycięzcy wystąpili na uroczystej akademii z okazji 70-lecia zakończenia II wojny światowej w sali widowiskowej SOK-u.
W auli Gimnazjum nr 2 w Strzelinie odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej. Udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu.
Uczestnicy wykonywali utwory o tematyce żołnierskiej. Oceniali ich inspektor oświaty gminnej Mirosława Czujewicz (przewodnicząca komisji), była nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 3 Monika Rajewska, skrzypaczka i dyrektor Samorządowej Szkoły Muzycznej w Strzelinie Karolina Krężelewska oraz członkowie zespołu The Beatlmen - gitarzysta Paweł Jaworski oraz perkusista Marcin Wojtowicz.
- Pomysł zrodził się podczas opracowywania projektu gminnego „Byliśmy, jesteśmy, będziemy” z okazji 70 rocznicy uzyskania przez Strzelin polskości – mówiła dyrektor gimnazjum Krystyna Pieńkos - (…) Twórcą i koordynatorem konkursu jest nauczyciel muzyki Grzegorz Markocki. Mamy nadzieję, że każdego roku w maju konkurs będziemy powtarzać. Może z czasem przekształci się w festiwal, aby mogli brać w nim udział starsi mieszkańcy Strzelina, nie tylko uczniowie – dodała.
Poza tym, że najlepsi wystąpili podczas uroczystej akademii w Strzelińskim Ośrodku Kultury, burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk ufundowała wycieczkę do I Brzeskiego Pułku Saperów.
Laureaci w kategorii szkół podstawowych:
I – Zuzanna Charęza (Szkoła Podstawowa Prusy)
II – Lena Wlazłowska (Szkoła Podstawowa nr 5)
III – Emilia Błasik (Szkoła Podstawowa nr 4)
wyróżnienia: zespół „Kolorowe Nutki” (Szkoła Podstawowa nr 4) i Dorota Dębińska (Szkoła Podstawowa Wiązów)
Laureaci w kategorii szkół gimnazjalnych:
I – Chór „Triole” (Gimnazjum Kuropatnik)
II – Zespół wokalny (Gimnazjum nr 2)
III – Milena Nowak i Wojciech Maślanka (Gimnazjum nr 1)
wyróżnienia: zespół „Szept” (Gimnazjum nr 1)
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij
RE: Konkurs piosenki żołnierskiej
Teresa powiedziała : Nieprawda - dziennikarze słowa są nieomylni, wiedzą najlepiej jak sie co pisze. Niech Zuzanna zmieni nazwisko, żeby było tak, jak chce dziennikarz!Błędy w pisowni
Dobrze by było, gdyby osoba pisząca artykuł sprawdzała jak poprawnie pisze się dane nazwisko :-) . I miejsce zajęła Zuzanna Charęza. Niby jedna literka ale różnica jest.RE: Konkurs piosenki żołnierskiej
Następny powinien być konkurs piosenki radzieckiej.