Około 50 procent badanych miało już pierwsze zmiany
- Celem badania było określenie budowy i struktury kości na podstawie odcinków pomiarowych, którymi są szyjka udowa lewa bądź prawa lub lędźwiowy fragment kręgosłupa od kręgu l1 do l4 - wyjaśnia Grzegorz Juczuk. - Po diagnostyce trzeba było dokładnie opisać zdjęcie, określając strukturę i gęstość kostną. Ubytek kostny od 30 do 35 procent określa się jako osteoporozę. Wcześniej występuje osteopenia, czyli stan odbiegający od normy. W takiej sytuacji, aby osteopenia nie przerodziła się po 3, 4 latach w osteoporozę, trzeba podjąć działania profilaktyczne, a niekiedy leczenie. Dlatego tak ważne są badania diagnostyczne.
Każdy pacjent otrzymał wynik. Jeśli była taka potrzeba, otrzymywał dalsze zalecenia postępowania medycznego. Badania sfinansował Urząd Gminy w Przewornie.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.