Od niedawna parkowanie samochodu wzdłuż Gminnego Ośrodka Kultury w Przewornie może skończyć się mandatem
Koniec z parkowaniem wzdłuż Ośrodka Kultury w Przewornie. Teraz, gdy zatrzymasz tu samochód, policja może ukarać za to mandatem. Skąd wynika ta zmiana?
W miniony piątek, 27 stycznia, odbyło się uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej. Wcześniej na nowo wyremontowanej jezdni namalowano linie. Na odcinku przy GOK biegnie podwójna ciągła. A to oznacza, że w tym miejscu nie wolno parkować. - Podwójna linia ciągła to znak poziomy P4 – wyjaśnia asp. szt. Robert Deja, kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Nie można w tym miejscu przede wszystkim wyprzedzać i nie można się zatrzymywać. Parkowanie na poboczu pod GOK zmusza innych kierowców do przekroczenia linii podwójnie ciągłej, a tego zakazują przepisy. Dotyczy to również miejsc w pobliżu punktów krańcowych, gdzie linia podwójnie ciągła przechodzi w przerywaną. Jeśli zaparkujemy w punkcie, gdzie jest już linia przerywana, ale inny pojazd, aby nas wyminąć, jest zmuszony przejechać choćby jednym kołem jeszcze po linii podwójnie ciągłej, to takie parkowanie samochodu też jest zabronione. Innymi słowami mówiąc, trzeba tak zatrzymać pojazd, aby inni kierujący nie popełniali przez to wykroczeń (bo na linię podwójnie ciągła zabrania się najeżdżania).
A co w sytuacji, jeśli ktoś zaparkuje samochód w taki sposób, że nadjeżdżający samochód, omijając go, nie będzie musiał najeżdżać na linię podwójnie ciągłą? - Wówczas musiałby zatrzymać pojazd całkowicie poza jezdnią – tłumaczy asp. szt. Robert Deja. - Jednak w omawianym miejscu jest to niemożliwe. Może być też taka sytuacja, że parkujący nie zmusi kierowców samochodów osobowych do przekraczana linii podwójnie ciągłej, ale już autobusy lub auta ciężarowe, ze względu na gabaryty, będą musiały na nią najechać.
Co ciekawe, patrole policyjne na nowo wyremontowanej drodze w Przewornie nie wynikają z nadgorliwości strzelińskich policjantów. Zgłoszenia przesyłali funkcjonariuszom mieszkańcy. - Wysyłaliśmy patrole pod Ośrodek Kultury w Przewornie nie z naszej inicjatywy – mówi kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. - Mamy takie narzędzie, które nazywa się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (od red.: to aplikacja internetowa, w której każdy może zgłosić policji różnego rodzaju niebezpieczeństwa i miejsca wymagające uwagi). I to nasi obywatele tam zaznaczają miejsca, m.in. w Przewornie, gdzie następuje przekroczenie prędkości, a także wiele punktów nieprawidłowego parkowania...

Z jakiego powodu wynika zastosowanie w opisanym miejscu linii podwójnie ciągłej i jak gmina Przeworno chce rozwiązać problem z miejscami parkingowymi pod GOK? O tym można przeczytać w aktualnym wydaniu Słowa Regionu.


Na ten temat pisaliśmy w 5 (1143) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Zaparkujesz wzdłuż GOK, to dostaniesz mandat...
przed gok parkować nie wolno. przed strzelińśkim sok też parkować nie wolno. pusty przepis. po co miałby ktoś parkowa przed gok albo przed sok? co tam ciekawego?
0

Przeczytaj także